Як визначити порт підключення. Як дізнатися порт мережевого з'єднання до сервера.

Деякі провайдери блокують доступ до частини портів. Особливо часто вони використовують цей прийом при підключенні по дешевим безлімітним тарифами. Якщо той чи інший сайт не завантажується, або ж та чи інша програма відмовляється з'єднуватися з сервером, корисно перевірити, який порт при цьому використовується.
Інструкція
1
Якщо ваш комп'ютер підключений до інтернету мінливо, здійсните його підключення до глобальної мережі, наприклад, включивши модем і запустивши обслуговуючу його програму. Також заздалегідь запустіть браузер або програму, яку ви бажаєте підключити до сервера по невідомому вам порту. Спробуйте ввести в адресний рядок браузера адресу сайту: якщо після цього до нього автоматично додасться двокрапка і номер порту, подальші дії годі й здійснювати - він стане відомий вам і так.
2
Відкрийте консоль. В операційній системі Linux для цього запустіть програму rxvt, xterm або Konsole. В Windows використовуйте програму cmd («Пуск» - «Виконати» - ввести cmd - «Ок»).
3
Коли консоль відкриється, запустіть процес підключення цікавить вас програми до інтернету або почніть оновлення в браузері, що цікавить вас сторінки, після чого негайно (поки підключення не закрилося) введіть в консоль команду netstat -ano (перед мінусом пробіл є, а після нього - ні).
4
На екран будуть виведені дві таблиці. Зверніть увагу на колонку «Зовнішній адреса» (або Foreign Address) першої з цих таблиць. У ній будуть перераховані IP-адреси, після кожного з яких через двокрапку буде вказаний порт. Зазвичай він має номер 80, який відкритий у всіх провайдерів. Якщо ж ви побачите інші порти, зателефонуйте в службу підтримки провайдера, назвіть свій тариф і запитайте, чи відкриті для вас такі порти. Можна також задати відповідний пароль у форумі підтримки провайдера. Якщо виявиться, що порти закриті, по можливості перенастройте програму таким чином, щоб вона підключалася до сервера по іншому порту. Переглянути же вміст сторінки можна, використовуючи службу Opera Turbo, Skweezer або аналогічну. В крайньому випадку, перейдіть на більш дорогий тариф, попередньо дізнавшись, чи буде тоді відкритий потрібний вам порт. Врахуйте, що відкривання деяких портів створює загрозу безпеці системи.