Як поставити мережу під лід.

Ловити рибу мережами можна як на відкритій воді, так і під льодом. Тільки для зимової ловлі використовують більш тонкі снасті. Ставити мережі в холодну пору року справа трудомістка, але результат того вартий. Щоб полегшити ручну працю, рибалки часто використовують різні конструкції для протягування мереж під льодом.
Інструкція
1
Потрібно заздалегідь знати, в яких місцях водойми рівне і незакоряженное дно. Далі випіліваются бензопилою або вирубується пешней майна. Це прямокутна подовжена ополонку шириною на 40-80 см. Друга майна робиться на відстані довжини мережі.
2
Якщо товщина льоду перевищує півметра, то ту крайку ополонці, під якою буде простягатися мережа , зрубують у вигляді конуса і надають їй гладку поверхню. Між Майн буряться проміжні лунки через кожні 2-3 м.
3
За допомогою жердини від першої ополонці простягнути прив'язану мотузку, допомагаючи багром передавати її від лунки до лунки. Жердину повинен бути довше відстані між ними на півметра.
4
Тепер прив'язують до верхньої підборі мотузку і запускають мережа в майну. Одночасно другий рибалка допомагає проштовхувати пешней снасть від лунки до лунки. Коли вся мережа буде під льодом, її закріплюють.
5
Щоб верхня підбору НЕ примерзала до нижньої сторони льоду, можна оснастити її порожніми закритими пластиковими пляшками або шматками пінопласту, прив'язаними за короткі нитки. Вони піднімуться поплавками і створять буфер між мережа ю і льодом. А коли снасть вийматимуть, то нитки просто обірвуться, залишивши примерзлі пляшки.
6
Постановка мереж під лід полегшується природним плином. В такому випадку лунки робляться з його напрямку. Але цей спосіб не завжди уловистий, так як взимку риба воліє тихі місця.
7
Встановлені під льодом мережі можна не знімати всю зиму. Однак майни може замести снігом, тому з метою безпеки інших рибалок на них ставляться помітні віхи.
Багато разів доводилося чути, що і в зимовий період люди ставлять мережі. Але справа ця непроста і на перший погляд здається нереальним.
Інструкція
1
Знавці ставлять мережі під лід за допомогою лебідки. Такий спосіб дозволяє розміщувати одночасно кілька мереж з однієї ополонки, але в різних напрямках. Як правило, мережу чіпляється за лебідку так, щоб не допускати зіткнення з її зубами. Максимальна довга мережі - 30 метрів.
2
Насамперед необхідно прикріпити до кінця лебідки дротяний гак довжиною близько двох метрів, який допоможе знайти і зачепити трос лебідки під льодом. До гака кріпиться товста і міцна мотузка, яка допоможе витягти лебідку з-під льоду і одночасно буде страхувальної.
3
З правого боку на корпусі знаходиться пружина-трещетка, це пристосування допоможе безпомилково визначати місцезнаходження лебідки та мережі під льодом. Трещетку кріплять і перевіряють її працездатність, тільки після цього лебідку за допомогою допомогою пешни або пилки для льоду опускають у воду, на поверхні залишається помаранчева мотузка, за допомогою якої і протягується конструкція з мережею. Довжина мотузки на лебідці 150 метрів, тому протягнути під льодом можна близько 60 метрів. Напрямок руху можна коригувати за допомогою пешни.
Зверніть увагу
Увага! Якщо лебідка відхиляється при русі, то спробуйте трохи змінити кут ручки. Правильний напрямок руху лебідки можна перевірити будинки на підлозі, враховуючи, що зуби при необережному користуванні можуть подряпати підлогу.