Як промити бензонасос. Як розібрати бензонасос в домашніх умовах дивитися відео.

Бензонасоси автомобіля бувають двох видів: механічні та електричні. Перші втягують паливо з бака, другі, навпаки, проштовхують бензин в двигун. І ті, й інші обладнані фільтром. Ця сітка з часом забруднюється, що збільшує навантаження на бензонасос аж до його виходу з ладу.
Вам знадобиться
  • - бензонасос
  • - бензин
  • - вода
  • - фільтруюча сітка
  • - викрутка
  • - гайковий ключ
Інструкція
1
Якщо ваша машина проїхала 70-90 тисяч кілометрів, і при цьому ви часто експлуатує автомобіль з майже порожнім баком (бажано, щоб він був заповнений наполовину), продіагностіруют бензонасос автомобіля. Якщо тиск, що створюється бензонасосом в паливному тракті, недостатнє, потужність двигуна автомобіля знижена, трапляються збої в його роботі або несподівано двигун перестає заводитися, в першу чергу перевірте систему фільтрації. Найчастіше причина цих проблем в брудній вхідний сітці бензонасоса, отвори якої з часом забиваються потрапили в бензин сторонніми частинками (пил, окалина, іржа, пісок).
2
Прислухайтеся до роботи бензонасоса. Він працює значно більше шумно, коли спеціальна фільтруюча сітка не пропускає паливо в необхідній кількості через забруднення або дефектів. За таких умов електричний мотор бензонасоса працює з перевантаженнями, що призводить до його передчасного зносу і навіть виходу з ладу.
3
Перевірте сітчастий фільтр бензонасоса. Для цього обесточьте бензонасос будь-яким зручним способом: відключивши запобіжник або вийнявши реле. Заведіть двигун, щоб скинути тиск в паливній магістралі. Через пару секунд мотор затихне.
4
Зніміть кришку люка доступу до бензонасосу. Ретельно приберіть пил і бруд, що скупчилася на його поверхні. Від'єднайте магістральні трубопроводи за допомогою викрутки і гайкового ключа або отщелкніте фіксатори їх роз'ємів. Вийміть бензонасос.
5
Якщо конструкція бензонасоса проста, фільтруюча сітка розташована зовні. Дістаньте її і промийте струменем води, щоб видалити всі застряглі в отворах чужорідні частинки. Вони часом настільки дрібні - 20 мкм, що не видно неозброєним оком. Гарненько висушіть, продув стисненим повітрям. Якщо очистити не вдається, замініть фільтр.
6
Якщо бензонасос в колбі, акуратно розберіть конструкцію. Від'єднайте датчики рівня палива, зніміть верхню кришку, вийміть бензонасос з зовнішньої колби. Очистіть отвори сітки від сторонніх часток струменем води і продувкою стисненим повітрям або поставте новий фільтр. Промийте бензонасос неетилованим бензином.
7
Зберіть все в зворотній послідовності. Встановіть бензонасос і паливні шланги на місце. Через день перевірте, чи не підтікає бензин в районі бензонасоса.
Корисна порада
Щоб зрозуміти, де розташований бензонасос на вашій машині, прочитайте спеціальну літературу.