Як возити речі з Туреччини. їдемо в турцию, що надіти.

Оскільки в Туреччині можна купити непогані за якістю речі, які по вартості у декілька разів дешевше, ніж у багатьох вітчизняних магазинах, десятки тисяч підприємливих співгромадян щорічно, і причому не один раз, літають в цю країну за товаром. Хтось хоче одягнути себе і свою сім'ю, а хтось ставить перед собою мету добре заробити. У будь-якому випадку виникає питання, як можна з найбільшою вигодою і без проблем привезти з Туреччини речі.
Інструкція
1
Якщо ви їдете до Туреччини відпочити, а покупка вами речей носить явно некомерційний характер (речі все по одному екземпляру і самі різні), то при перетині кордону вам практично нічого боятися. В цьому випадку візьміть до уваги наступні моменти.
2
При ввезенні в цю країну чогось цінного (фотоапарата, відеокамери, золотих речей тощо) обов'язково їх декларуйте, інакше ви не зможете довести, що предмети не куплені, і доведеться за них заплатити. Безмитно можна вивезти з Туреччини також цінні речі, куплені на Обмінені валюту, але заздалегідь подбайте про довідку.
3
Якщо ви вирішили придбати килим або щось схоже на культурні цінності, не забудьте захопити чек, свідоцтво про покупку і сертифікат якогось музею, в якому вказується, що ці речі не антикварні.
4
Заздалегідь дізнайтеся в тій авіакомпанії, чиїм літаком будете відлітати з Туреччини, про правила перевезення вантажів. Зазвичай дозволяється безкоштовно перевезти 8-10 кг ручної поклажі і 25-35 кг багажу. Все, що ви берете на борт понад норму, оплачується окремо.
5
Без сплати мита ви можете провезти раз на місяць речі для особистого використання на суму не більше 5 тис. Доларів. Гроші, щоб уникнути проблем, необхідно декларувати на митниці, а покупку речей треба підтверджувати чеками. Збирайте їх у всіх магазинах, де робите покупки. Якщо виходить велика сума, краще домовтеся з магазином, щоб вам занизили в чеку вартість речі.
6
Ці ж правила необхідно дотримуватися і в тому випадку, якщо ви їдете до Туреччини з метою придбання невеликої партії товару, тобто такої кількості речей, який будете перевозити особисто. Але візьміть до уваги наступні нюанси. Якщо ви плануєте здійснити більш однієї поїздки в цю країну протягом місяця, щоб ваші речі не обклали митом, можете поступити так. Нічого не купуйте в першій поїздці. Коли будете повертатися, пройдіть митницю по червоному коридору і заповніть декларацію, що товарів у вас немає. В цьому випадку вдруге ви можете взяти цю декларацію і везти покупки безмитно (але норму по вазі і вартості дотримуватися потрібно все одно).
7
Щоб ваші речі не були визнані товаром, постарайтеся упаковувати їх так, щоб вони не були схожі на товар: розподіліть їх по різних сумкам і пакетам.
8
Можливо, має сенс частину товару відправляти додому посилками на ім'я родичів, знайомих або ваших продавців, адже часто цей спосіб доставки товару обходиться дешевше. Слід тільки дізнатися граничну суму вартості речей, які ви можете відправити посилкою.
9
Якщо ви берете солідні партії речей, можна, по-перше, домовлятися з серйозними фірмами-постачальниками, у яких вже налагоджені зв'язки з турецькими компаніями і доставка товару в різні регіони Росії за допомогою автомобілів, поромів, літаків і пр. Так ви уникнете багатьох проблем, пов'язаних з митницею. По-друге, ще до поїздки в Туреччину можна отримати інформацію про те, яка вартість карго-послуг тих чи інших перевізників, які збирають вантажі дрібних підприємців і доставляють їх до Росії. Сума, яку вам доведеться їм сплатити, залежить від якості товару, його обсягу або ваги, від дальності, наявності сертифікатів і пр. Окремий платіж - страхування вантажу. Звичайно, якщо ви їдете в Туреччину за товаром в перший раз, постарайтеся знайти людину, яка б допоміг розібратися у всіх нюансах з карго, щоб не бути обманутим і не втратити свій вантаж і гроші.