Як відкрити дитячий гурток. Як відкрити гурток для дітей.

Питання, як організувати дозвілля дітей, хвилює багатьох батьків. Гуртки, студії, секції користуються величезним попитом. У багатьох населених пунктах їх хронічно не вистачає, та до того ж і коло занять досить обмежений. Батьки, які вміють робити щось цікаве і корисне, чого не вчать у вже існуючих творчих школах або студіях, можуть самі навчити цьому дітей, організувавши гурток.
Вам знадобиться
  • - методичні розробки за обраним видом діяльності;
  • - типова або авторська програма;
  • - приблизна кошторис витрат;
  • - перелік матеріалів і устаткування.
Інструкція
1
Дізнайтеся, які гуртки є в найближчих школах, закладах культури та додаткової освіти. Вирішіть, чого б ви хотіли навчити дітей. Від того, який саме це буде гурток і на який контингент розрахований, залежить організаційна форма.
2
Якщо ви хочете навчити однокласниць вашої дочки шити або плести, гурток можна організувати прямо в класі. Поговоріть з класним керівником. Про таке гуртку можна заявити як про сімейний клубі. З дозволу директора вам нададуть можливість пару раз в тиждень займати клас. Щоб залучити учнів, необхідно буде просто повісити в школі оголошення. Зрозуміло, за такої форми організації заняття повинні бути безкоштовними і до того ж безпечними. Це може бути гурток малювання, орігамі, паперової пластики, рукоділля і т.п., тобто того, що не вимагає великих витрат і не представляє будь-якої небезпеки для здоров'я дітей. Туристський або альпіністський гурток навряд чи може існувати в такій формі, оскільки там від викладача потрібна спеціальна підготовка.
3
Вимоги до документації гуртка при сімейному клубі не вельми високі. Вам достатньо визначити його цілі і скласти приблизний план занять. У плані вкажіть теми, короткий зміст і кількість годин на кожну. Відзначте також, в яких виставках або концертах ви збираєтеся брати участь і коли. Це може бути включено і в план позакласної роботи самої школи.
4
Гурток для більш широкого кола учнів найзручніше створити при якій-небудь установі культури або додаткової освіти. Зверніться до керівника. Поясніть, чого ви хочете і на яких умовах буде працювати ваш гурток. В установі додаткової освіти він може стати частиною загальної структури. В установах культури гуртки найчастіше створюються на умовах самоокупності.
5
Для гуртка при установі додаткової освіти вам буде потрібно оформити загальний для подібних установ пакет документів. У кожному будинку дитячої творчості є свої нюанси, але що вам точно буде потрібно - так це програма. Програму можна взяти типову, для багатьох видів гуртків вони є. Розробіть на її основі свою робочу. Врахуйте вік дітей, кількість відведених вам годин. Не забудьте відобразити участь в конкурсах і виставках, цей годинник теж входять в загальний час занять. Решта - турбота керівника установи.
6
Долю гуртка при закладі культури вирішує директор ДК. Тут менш строгі вимоги до оформлення документації. Від вас буде потрібно план роботи і журнал відвідуваності. Складіть кошторис. Звичайно потрібно фіксована оплата оренди, а все інше залежить від вас. Врахуйте необхідні витрати на матеріали і т.п.
7
Ви можете створити дитячий гурток навіть у себе на квартирі. Для цього вам потрібно зареєструватися в податковій інспекції як індивідуальному підприємцеві і вказати в дозволених видах діяльності "освітні послуги". Педагогічна діяльність фізичних осіб російським законодавством не регламентована. Так що ви можете вчити дітлахів цікавого і корисного справі абсолютно вільно, якщо немає необхідності видавати їм документи про закінчення. До речі, як індивідуальний підприємець ви можете організувати дитячий гурток абсолютно в будь-якому закладі, який погодиться надати вам в оренду приміщення.
Зверніть увагу
Якщо ваш гурток увійде в структуру якоїсь установи, відповідальність за життя і здоров'я дітей несе керівництво установи. У самостійному гуртку відповідальність берете на себе ви.
Корисна порада
Може вийти і так, що у директора будинку дитячої творчості немає можливості включити ваш гурток в структуру установи. У кожному разі, на це буде потрібно якийсь час, адже питання необхідно узгодити з комітетом освіти. Ви можете створити гурток на умовах самоокупності. З директором вам потрібно тільки домовитися про оренду кабінету на кілька годин на тиждень. В цьому випадку ви створюєте фактично нова установа додаткової освіти. На нього будуть поширюватися всі вимоги російського законодавства. Вам потрібно написати статут, вибрати засновників, форму власності і т.д. Якщо ви збираєтеся видавати випускникам документи державного зразка, буде потрібно ще і ліцензування. Це досить тривала процедура, яка має сенс, якщо ви створюєте навчальний центр з великою кількістю гуртків.
Дитячі гуртки на дому або в орендованому приміщенні стають все більш привабливою альтернативою дитячим садам. Створити свій гурток досить просто, якщо ви, звичайно, відчуваєте в собі достатньо сил, щоб займатися не тільки своєю дитиною.

Організація гуртка

Для початку озаботьтесь пошуками майбутніх постійних клієнтів. Шукати їх стоїть серед дружніх сімей, які добре вас знають і хочуть ходити на ваші заняття. Після отримання двох-трьох «клієнтів», визначте час занять вашого кружка. Зазвичай подібні заходи для дітей дошкільного віку проходять в проміжку між десятою ранку і шістьма вечора. Домовтеся про регулярні зустрічі в якийсь день тижня, врахуйте, що якщо на самому початку діяльності гуртка зустрічі раптом скасовуються, зібрати людей знову буде дуже сложно.После вирішення базових організаторських питань продумайте тематику гуртка. Якщо клієнтів у вас не дуже багато, можна влаштувати зустріч з ними і обговорити передбачувані теми. До таких зустрічей потрібно дуже ретельно готуватися, щоб не виглядати нерозумно, прийшовши з порожніми руками. Вибирайте глобальні, великі теми, на розвиток яких буде потрібно кілька занять. Наприклад, якщо ви збираєтеся створювати дитячий гурток з упором на малювання, запропонуйте вивчення колірних поєднань, пропорцій, перспективи. Подібних глобальних тем вистачить на півроку-рік вивчення. Головне - подати їх у правильній і доступній ігровій формі, якщо ваш гурток розрахований на дошколят.

Зробіть заняття цікавими

Обов'язково знайдіть в інтернеті або купіть спеціалізовані посібники, в яких можна знайти цінну інформацію про навчання дітей, цікаві вправи та завдання. Будьте готові приділити цьому багато часу. Подібна корисна інформація зробить ваші кружки цікавішими для участніков.Расшіріть гурток можна за допомогою оголошень, які можна розмістити в найближчих дитячих садах, бібліотеках і школах. Можна помістити оголошення в інтернеті на спеціалізованих ресурсах. Щоб утримати гурток разом, зацікавити дітей та їх батьків, можна знайти якусь зовнішню мета - підготовку до виставки, участь в концерті, конкурсі або благодійної акції. Заздалегідь подумайте, що може стати таким об'єднуючим фактором. Перші «виходи в світ» допомагають все учасникам згуртуватися, посилюють їх інтерес до діяльності кружка.Со часом, якщо ваш захід матиме успіх, варто задуматися про оренду спеціального приміщення для нього. Студія, спортивний зал, танц-клас - все це досить легко можна знайти практично в будь-якому районі міста. В цьому випадку важливо обговорити з батьками ваших учнів всі фінансові питання.