Як відключити водонагрівач. Як очистити монтажну піну.

Щорічно в літній період ЖЕКи та ТСЖ відключають гарячу воду для профілактики та ремонту труб, тому водонагрівачі міцно увійшли в наше життя. Однак цей агрегат вимагає ретельного догляду. Часте нагрівання води утворює шкідливий наліт на дні бойлера, що може привести до його поломки.
Вам знадобиться
  • - гайковий ключ;
  • - резервуар для води.
Інструкція
1
На початковому етапі відключіть бойлер від розетки електроживлення, Використайте що залишилася в ньому воду або дайте їй охолонути.
2
Щоб уникнути поповнення водонагрівача водою закрийте надходження холодної води. Натягніть гумовий шланг на патрубок подачі холодної води, а інший його кінець направте в каналізацію, наприклад, в унітаз.
3
Відкрутивши запобіжний клапан, відверніть зливний вентиль.
4
На змішувачі відверніть кран з гарячою водою для того, щоб в баку бойлера не виникло тиск нижче атмосферного, яке запобігло б витікання води. Спочатку повітря всмоктується в водонагрівач, а потім через клапан йде скидання води, причому вода виливається нерівномірно, як би порціями.
5
Потім вилийте воду з бойлера в каналізацію через шланг. Після повного зливу води подмімо в шланг подачі холодної води, ніяких сторонніх звуків не повинно лунати (наприклад, булькання). Відкрутіть з боку водопроводу шланг подачі гарячої води.
6
Після того як ви злили всю воду з бойлера, обережно зніміть його зі стіни.
7
В невеликих за обсягом бойлерах з міркувань техніки безпеки слив води непередбачений. Щоб вилити з них воду, обережно зніміть водонагрівач з кріплень і переверніть над ванною.
Корисна порада
Ніколи не включайте бойлер в розетку електроживлення до його наповнення водою - це може привести до його поломке.Еслі в будинку налагоджено гаряче водопостачання, завжди вимикайте водонагреватель.Ежегодно проводите чищення водонагрівача, чим більше в ньому накопичується накипу, тим більше він споживає енергії, а також нерегулярне чищення сприяє розмноженню різного виду мікробів. Раз в 3 роки міняйте магнієвий анод (штир близько 50 см всередині бака, прикручений до його верхньої частини), що захищає бак від корозії й значно збільшує термін служби.
При відключенні в квартирі гарячої води вам допоможе установка нагрівального бойлера . Адже мити посуд у холодній воді, нагрівати воду для купання буває проблематично. Після установки апарату ознайомтеся з правилами його включення і відключення.
Інструкція
1
До водних комунікацій водонагрівач у вас повинен бути підключений через 2 крана: через кран №3 надходить вода холодна, а через №2 - нагріта вода йде до споживачів. Щоб водонагрівач виконував свої функції, зазначені крани відкрийте.
2
При відключенні бойлера обесточьте його, відключивши від електромережі. Процедуру з кранами виконайте в зворотній послідовності. Закрийте два на водонагрівачі та відкрийте на стояку кран гарячої води, для того щоб надходила магістральна гаряча вода.
3
Якщо вам необхідно зробити чистку бойлера , відключіть водонагрівач з мережі. Злийте з пристрою воду, користуючись передбаченим для цих цілей краном перед зворотним клапаном.
4
Щоб вода з бойлера почала зливатися, відкрийте кран з гарячою водою, а холодну перекрийте. Дочекайтеся, коли зіллється з нагрівача вся рідина. Акуратно зніміть зовнішню кришку, відкрутіть кріплення Тена, вийміть з бака нагрівальний елемент. Очистіть накип. При необхідності замініть магнієвий анод.
5
Зберіть все в зворотній послідовності. Заповніть бойлер водою. Переконайтеся, що немає течі. Закрийте зовнішню кришку. Підключіть пристрій до електромережі. Дочекайтеся, коли нагріється вода, бойлер повинен відключитися.
6
Зверніть увагу, в «звичайному» режимі, ви користуєтеся гарячою і холодною водою через 2 крана, які розташовані на стояку. Коли відключають гарячу воду, ви включаєте водонагрівач. Щоб гаряча вода не пішла до сусідів по стояку, кран гарячої води (1) на стояку закрийте.
Зверніть увагу
Бойлер - це пристрій для нагріву води накопичувального або проточного типу. Працювати він може як від зовнішнього теплового джерела (вугільний, дизельний або газовий котел, сонячний колектор), так і від вбудованого в корпус електронагрівача. В влаштуванню знизу подається холодна вода, яка заповнює весь бак. Потім її нагріває тен.