Як знайти швидкість хвилі.

Механічна хвиля - процес розповсюдження коливань в пружної середовищі, супроводжуваний передачею енергії коливається тіла від однієї точки в пружною середовищі до іншої. Важливі характеристики хвилі: довжина і фазова швидкість.
Вам знадобиться
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Швидкість хвилі і її довжина взаємопов'язані. Довжиною хвилі прийнято вважати відстань, яку пройде точка з постійною фазою протягом періоду коливання Т. В фізиці цю величину позначають буквою?.
2
Перед тим як приступити до розрахунку швидкості і довжини хвилі, переведіть всі вихідні величини, представлені в умовах завдання, в систему СІ. Тобто швидкість хвилі розраховуватиметься в метрах в секунду, частота - в герцах, довжина хвиль - в метрах, а циклічна частота - в радіанах в секунду.
3
Довжина хвилі визначається за формулою? = VT, в якій v - її фазова швидкість. До того ж, довжину хвилі знайти можна, розділивши швидкість світла на частоту хвилі. Зважаючи на це, довжина радіохвилі становить: 300000000/1500000 = 200 метрів.
4
Таким чином, чим більше значення частоти хвилі, тим менше її довжина. Хвилі бувають ультракороткими (від 0,1 до 10 метрів), короткими (від десяти до ста метрів), середніми (100-1000 метрів) і довгими (довжина перевищує 1000 метрів і може досягати 10 000 метрів).
5
Період хвилі може бути записаний через її частоту. Це ставлення записують наступним чином: T = 1/f, де f - показник кругової частоти.
6
В диспергирующей середовищі використовується таке поняття, як групова швидкість. Цей показник розраховується за формулою Vgr = dw/dk, в якій k - хвильове число, а w - кругова частота.
Зверніть увагу
Не допустіть помилку, підставляючи у формули вихідні дані та підраховуючи результат.
Корисна порада
Сейсмічні хвилі, що поширюються від землетрусів, бувають двох видів: поперечні і поздовжні. Швидкість поширення цих хвиль відрізняється: у поздовжніх швидкість більше, ніж у поперечних. Так, для прикладу, на глибині п'ятсот кілометрів швидкість розповсюдження поперечних сейсмічних хвиль становить 5 км/с, а поздовжніх - 10 км/с.