Як обробити кухню.

Кухня в сучасній міській квартирі - це не тільки місце, де готують їжу. Дуже часто вона служить і їдальнею, і навіть вітальні. Це приміщення, де досить часто буває висока вологість. При використанні газової плити існує ще й підвищена в порівнянні з іншими частинами квартири небезпека загорянь. Тому кухня повинна бути не тільки красивою, але і функціональної, і безпечною.
Вам знадобиться
  • - известка:
  • - водоемульсійна фарба;
  • - стельові панелі;
  • - водостійкі шпалери;
  • - вогнетривкий лінолеум;
  • - будівельні інструменти.
Інструкція
1
Сучасні матеріали дозволяють ремонтувати кухню в будь-якому порядку. Але все ж краще слідувати традиційної послідовності і почати обробку зі стелі. Варіанти можуть бути різними, від побілки до пенополістиролових панелей. У побілки є один недолік - вона з часом темніє, і доводиться білити знову. Панелі або миються шпалери доставляють значно менше клопоту, якщо вони водостійкі. Не виключено і застосування водоемульсійною фарби. При будь-якому вигляді обробки стелю потрібно вирівняти. Під побілку або фарбу він повинен бути максимально рівним. Панелі та шпалери приховують дрібні дефекти, але від великих нерівностей краще позбутися.
2
У радянський час стіни на кухнях зазвичай фарбували приблизно до половини. Використовувалася для цього олійна фарба. Вона, звичайно, тримається довго і непогано миється, але інтер'єр опинявся вже дуже непрезентабельним. Цей метод обробки ніхто не відміняв, тим більше що асортимент фарб зараз значно більше, і якість їх більш високе. Але значно зручніше обклеїти стіни шпалерами, що миються. Вони бувають двох видів - дуплексні і вінілові. Другий варіант кращий, оскільки ці шпалери більш вологостійкі і менше схильні до механічних впливів і зносу.
3
Можна при обробці стін застосовувати і шпалери під фарбування. Такий варіант поєднує в собі переваги двох способів оформлення. На стінах утворюється красивий рельєф, а перефарбовувати обклеєні таким чином стіни можна кілька разів. Тільки фарбу треба вибирати водостійку, адже стіни кухні піддані дії пара, на них постійно потрапляють крапельки жиру, і тому їх доводиться часто мити. Такі шпалери теж бувають декількох видів. В принципі, для кухні підійдуть будь-які.
4
Не забороняється застосовувати на кухні і декоративне покриття «під камінь», «під дерево» і т.п. Воно обійдеться дещо дорожче шпалер. Чим би ви не взялися покривати стіни, поверхня повинна бути рівною. Перед вирівнюванням видалити зі стін залишки того, що на них було, крім фарби. Але й пофарбовану поверхню необхідно вирівняти.
5
Особливої уваги потребує стіна, біля якої знаходиться плита або раковина. Від частого миття будь-які шпалери втратять вигляд раніше, ніж в решті частини приміщення. Тому поверхні навколо мийки та плити найкраще обробити підходящим за кольором кахлем. Мити його в будь-якому випадку буде легше, ніж шпалери.
6
Для підлог найкраще вибрати вогнетривкий лінолеум. Він може бути рулонним або у вигляді плитки. Асортимент цього товару в будівельних магазинах досить великий, тому можна підібрати відповідний колір або навіть скласти на підлозі якийсь узор з різнокольорових плиток. Все залежить від того, в якому стилі виконаний інтер'єр вашої кухні.