Як зробити саморобну гусеницю.

Останні кілька років полиці магазинів заповнені всілякими наборами пластики для ліплення. На їх фоні вироби з глини вже не так популярні. Адже цей природний матеріал був відомий ще з X століття. Щоб розповісти своїй дитині про традиції і заодно заощадити на матеріалі для рукоділля, зліпіть з ним іграшку- гусеницю з глини.
Вам знадобиться
  • Глина, клейонка, ємність для води, акрилові фарби, пензлик, зубочистка
Інструкція
1
Виберіть глину. Її можна купити в готовому вигляді, вже забарвлену в різні кольори, в невеликих упаковках. Такий матеріал залишається тільки розім'яти перед вживанням. Інший варіант - купити суху блакитну глину і замісити її. Робити це краще завчасно, приблизно за тиждень до ліплення. Розведіть порошок в скляній або керамічної ємності, поступово додаючи воду, щоб маса нагадувала густе тісто. Вона повинна не липнути до рук, але при цьому залишатися досить пластичною. Готову глину залиште на кілька днів, загорнувши у вологу ганчірку і поліетилен, в темному місці (подалі від нагрівальних приладів).
2
Застелите поверхню робочого столу клейонкою. Викладіть на неї глину і ретельно розімніть. Розривайте масу на дрібні шматочки і знову з'єднуйте, кидайте її на стіл і відбивайте калаталом або качалкою. Це потрібно для того, щоб видалити з маси домішки (камінці, сміття) і бульбашки повітря.
3
Візьміть шматок глини розміром з великий апельсин. Змочіть руки водою (ємність з нею повинна стояти на робочому столі) і витягніть масу вздовж. Потім подумки розділіть її на 5-6 рівних частин. Пальцями натиснете на місця їх поділу, але не розривайте. Витягати рухами по черзі сформуйте овальні частини тіла гусениці. Постійно змочуйте пальці водою і стежте, щоб на поверхні глини не залишалося нерівностей. Не робіть переходи від одного елемента до іншого занадто тонкими, щоб маса не зламалася при висиханні.
4
На нижній стороні кожного з сегментів гусениці зробіть по два паралельних «защипа». Це лапки нашої героїні. Їх довжина повинна бути однаковою, щоб фігурка вийшла стійкою. Коли всі лапи сформовані, поставте гусеницю на стіл і злегка притисніть.
5
За допомогою зубочистки можна видавити на поверхні іграшки будь-який візерунок, що імітує розмальовку справжніх гусениць. Щоб подібність не було страхітливо-реалістичним, тієї ж зубочисткою намалюйте на голові гусениці мордочку.
6
Змочіть пальці або пензлик водою і ще раз пройдіться по всій поверхні іграшки, розгладжуючи нерівності і замазуючи тріщинки. На нижній стороні, в непомітних місцях зробіть кілька отворів тонкою голкою - це знизить ймовірність розтріскування глини.
7
Залиште виріб сохнути при кімнатній температурі в темному місці подалі від джерел тепла. Через півтора тижні покладіть іграшку в духовку, залиште дверцята відчиненими і досушивайте гусеницю , поступово (!) Підвищуючи температуру. Виймати її можна буде тільки після повного охолодження.
8
Можна розфарбувати висохлу іграшку за допомогою акрилових фарб для пористих поверхонь.