Як відновити засохлий картридж. Як відновити картридж засохлий.

Кольорові струменеві принтери набули широкого поширення у зв'язку з невисокою ціною і непоганою якістю друку. Але у них є і суттєві недоліки - наприклад, низька швидкість друку і часті проблеми з картриджами. Зокрема, при довгому просте картридж може засохнути.
Вам знадобиться
  • - пластмасова кришка від банки;
  • - спирт чи горілка;
  • - шприц або гумова груша;
  • - розчини для відмочування картриджа.
Інструкція
1
Можливість відновлення картриджа безпосередньо залежить від того, як довго він простояв в засохлому стані. При терміні в пару тижнів шанси оживити його досить великі. Якщо мова йде про місяці, можна спробувати повернути картридж до життя, але ймовірність успіху невелика.
2
Є кілька способів відновлення засохлих картриджів. Спробуйте найпростіший, потім, у разі відсутності результату, переходите до більш складним варіантам відновлення. Для першої процедури приготуйте пластмасову кришку від банки, шприц і спирт або горілку. Налийте спирт в кришку, потім опустіть в неї картридж друкуючої головкою вниз. Дайте картриджу отмокнуть кілька годин, потім вийміть його з спирту. Вставте шприц у верхній отвір і сильною струменів повітря зі шприца спробуйте продути картридж.
3
При невдачі спробуйте наступний спосіб. Поставте на газ чайник з водою, дочекайтеся, коли вона закипить. Після цього на 3-5 секунд підставте засохлу головку картриджа під струмінь пари. Будьте обережні: чи не перетримаєте картридж в струмені пари, інакше ви можете його зіпсувати! Спробуйте продути картридж шприцом, потім знову внесіть в пар, і так разів п'ять. Даний варіант дозволяє прочистити навіть ґрунтовно засохлі картриджі. Застосовувати його відразу не слід, попередньо витримаєте картридж в спирті.
4
Якщо пар не допоміг прочистити картридж, спробуйте витримати його в спеціально приготовлених розчинах. Термін витримування в кожному - в межах доби. Для першої процедури вам буде потрібно кислотний розчин, його склад: 10% есенції оцтової кислоти, 10% спирту, 80% дистильованої води. Для другої приготуйте нейтральний розчин з 10% гліцерину, 10% спирту і 80% дистильованої води. Третій розчин лужний: 10% аміаку, 10% спирту, 10% гліцерину, 70% дистильованої води.
5
Використання різних розчинів є дуже хорошим методом, так як послідовна зміна середовища з кислотною на лужну дозволяє розчинити навіть найміцніші відкладення. Після витримування в кожному розчині пробуйте продувати картридж шприцом. Замість шприца можна використовувати гумову грушу.
При довгому просте чи запізнілою заправці картридж струменевого принтера НР швидко засихає. Якщо у вас немає можливості купити новий картридж або доручити процес його відновлення фахівцям, спробуйте самостійно продовжити його друкує ресурс.
Інструкція
1
Покладіть картридж в целофановий пакет дюзами вниз і залиште його лежати в такому положенні на 2 тижні. Перед використанням прикладіть до сопел серветку і сильно струсіть картридж. Якщо серветка забарвиться, значить, картридж послужить вам ще якийсь час. Потримайте картридж над парою протягом 5 секунд. Повторюйте процедуру з невеликими перервами 10 разів.
2
Помістіть засохлі сопла на 2-3 секунди під гарячу воду, а потім продміть або промийте їх. Підберіть для шприца підходить за розміром насадку, покладіть на сопла серветку і продміть картридж. По можливості використовуйте дистильовану воду, оскільки в недостатньо очищеній воді з-під крана міститься безліч дрібних частинок, які можуть остаточно забити сопла картриджа.
3
Розмочіть картридж HP в кислотному складі, приготованому з 80% дистильованої води, 10% спирту і 10% есенції оцтової кислоти. Рясно полив серветку цим складом, поставте на неї картридж соплами вниз. Якщо картридж порожній усередині, помістіть його в розчин цілком і залийте його всередину. Через 3 дні продміть сопла картриджа шприцом з гумовим провідником.
4
Приготуйте нейтральний розчин з 80% дистильованої води, 10% спирту і 10% гліцерину. Скористайтеся ним, якщо кислотний склад не допоміг відмочити картридж. Сама крайня міра - використання лужного розчину, що складається з 70% дистильованої води, 10% гліцерину, 10% спирту і 10% аміаку
5
Купуйте промивну рідину, очищувальну друкують голівки і картриджі від залишків чорнила. Нагрійте її до 80 градусів і залийте в розібраний картридж. Помістіть його на добу в ту ж рідина, тільки холодну.
Корисна порада
Після того, як в картридж порожній, його необхідно заправити новими якомога швидше. Затягнувши це дія на добу, ви, швидше за все, будете змушені прочищати засохлі дюзи.