Як варити сома. види форелі з вусами.

Соми - дуже великі риби, які вводяться майже у всіх найбільших річках нашої батьківщини. На вигляд досить страхітливі - велика голова, довгі вуса, тіло до п'яти метрів завдовжки і до трьохсот кілограм ваги. Але незважаючи на їх страшний вигляд, м'ясо у них соковите і смачне.
Вам знадобиться
  • тушка сома
  • сіль
  • морква
  • цибуля
  • селера
  • петрушка
  • перець горошком
  • лавровий лист
Інструкція
1
Спочатку приготуйте все необхідне для оброблення та варіння сома. Візьміть обробну дошку, ніж, сотейник, необхідні вам для приготування приправи.
2
У сома немає луски, що безсумнівно, є його головною перевагою. Так само у неї відсутні кісточки між м'язами. Тому просто злегка поскоблите ножиком по шкірі, чистити не потрібно.
3
Тепер разделайте сома по частинах. Для цього в місці, де знаходяться грудні плавці, відокремте голову. Потім від горловини до анального плавника зробіть поздовжній розріз, при цьому не пошкодите жовчний міхур. Інакше міхур розіллється, і м'ясо буде гірким і несмачним.
4
Далі вийміть з черева всі нутрощі і почистіть внутрішні стінки від плівки. Щоб видалити спинний і черевний плавець, необхідно зробити по надрізу уздовж кожного плавця з двох боків до хребта.
5
Потім пальцями вирвете з тіла плавник. Але це підійде тільки для невеликого сома. Якщо ж ви готуєте сома крупного розміру, то спочатку попатраєте його, а потім розрубати сокирою на шматки, які потім будуть набагато зручніше обробляти далі.
6
Для бульйону почистіть, і поріжте моркву, цибулю, селеру і петрушку. Моркву і цибулю поріжте кільцями.
7
Візьміть сотейник і наберіть в нього води. Але пам'ятайте про те, що при великій кількості води якість вареної риби погіршується. Поставте на плиту і запаліть її. Киньте в воду близько однієї чайної ложки солі. Додайте різаний лук, морква, петрушку і селеру. Киньте в бульйон чорний горошок і лавровий лист.
8
Потім акуратно в бульйон кладіть шматки риби і варіть її протягом п'ятнадцяти хвилин. Варити сома при сильному кипінні не рекомендується. Під час варіння вода повинна знаходитися в легкому русі, яке характерно для початку кипіння.
9
Готову страву прикрасьте зеленню і додайте невелику кількість оливкової олії для аромату.
Корисна порада
В одному і тому ж відварі можна зварити кілька партій риби.