Як полегшити біль при грижі. знеболююче при грижі.

Грижа міжхребцевого диска - хвороба перевантаженості хребетного стовпа, при якій відбувається випинання пульпозного ядра через розрив фіброзного кільця назовні. Відбувається здавлювання нервових закінчень, що і викликає біль у спині, що віддають в ногу або руку. В основному лікування грижі консервативне, але в окремих випадках хворому допоможе тільки хірургічна операція.
Вам знадобиться
  • - фізіопроцедури;
  • - нестероїдні протизапальні препарати;
  • - епідуральна блокада з гормонами.
Інструкція
1
Біль в спині викликають багато факторів, але якщо вона посилюється при сидінні, покашлюванні або чханні, найбільш ймовірно, що це міжхребцева грижа. Крім того, больовий синдром супроводжується онімінням, слабкістю в нижній частині спини і в задній або бічній поверхні ніг.
2
Щоб зменшити больовий синдром, уникайте положень тіла, що заподіюють неприємні відчуття. Так, нахил і підняття важких може спровокувати неконтрольовану біль. Між тим, часта зміна пози сприяє підтримці хребетного стовпа в відмінному стані, підвищує його гнучкість і силу.
3
Не слід зовсім відмовлятися від виконання фізичної роботи при міжхребцевої грижі, рекомендується лише знизити інтенсивність навантажень або виконувати не надто важкі фізичні роботи. З часом, у міру оздоровлення, можна збільшити і навантаження.
4
Обов'язково проконсультуйтеся з лікарем щодо необхідних фізіопроцедур. Фізіотерапевт, залежно від вашого стану, може порекомендувати ультразвук, електростимуляцію, масаж, витягування хребетного стовпа, теплові або холодові процедури.
5
Скористайтеся знеболюючими препаратами. При грижі допомагають такі нестероїдні протизапальні препарати, як «Ібупрофен», «Диклофенак», «Мелоксікан», «Напроксен», «Целебрекс», «Ацетомінофен» та ін. Прийом даних препаратів протипоказаний при захворюваннях шлунково-кишкового тракту.
6
Постійна, сильної інтенсивності біль при міжхребцевої грижі, може зажадати суворого постільного режиму протягом 24-48 годин. Триваліше перебування в нерухомому стані викликає втрату м'язової сили і тонусу.
7
У важких випадках, коли консервативне лікування не допомагає, показана епідуральна блокада з гормонами. Процедура виконується під місцевою анестезією. При цьому безпосередньо в місце патологічного процесу вводять голкою розчин гормональних і знеболюючих препаратів - «Депо-Медрол» і «Біпувакаіна». Ефект знеболення настає негайно, і часто з цієї процедури починається процес одужання.
Зверніть увагу
Грижа може порушити сечовипускання і випорожнення кишечника. Якщо біль не проходить протягом 2-3-х тижнів, інтенсивність наростає, посилюється при чханні або кашлі, слід звернутися за медичною допомогою. В 10% випадків не обійтися без хірургічного втручання.
Корисна порада
Регулярна фізична зарядка, правильна постава при тривалому знаходженні в сидячому положенні, позбавлення від зайвої ваги, відмова від куріння значно знижують ризик виникнення міжхребцевих гриж.