Як визначити біль у нирках. Як зняти больовий синдром при болю в нирках у дитини.

З абсолютною часткою ймовірності самостійно визначити, чи є болі в спині наслідком захворювання нирок, неможливо. Важливу роль в діагностиці даної патології відіграють інші симптоми та ознаки, як то: нещодавно трапилася інфекція сечових шляхів, поява в сечі крові, супроводжуване болями в животі або в боці, односторонні ниючі болі в спині, відчуття слабкості, втоми, лихоманки і втрати ваги внаслідок відсутності апетиту.
Вам знадобиться
  • - огляд лікаря нефролога;
  • - аналіз сечі і крові;
  • - УЗД;
  • - МРТ.
Інструкція
1
Больові відчуття в нирках з'являються внаслідок гломеруло- і пієлонефритів, гідронефрозу, ниркових кольок при сечокам'яній хворобі, злоякісних або доброякісних новоутворень, опущення нирок та ін.
2
Ниркові кольки мають ряд характерних ознак, що вказують на дану патологію. Це нестерпні болі, аж до втрати свідомості, порушення нормального сечовипускання. Біль настільки сильна, що хворий в спробах знайти положення тіла, яке викликає найменший больовий синдром, в буквальному сенсі лізе на стіни.
3
Поява набряків - характерна особливість ниркових захворювань. Їх основна локалізація - особа, особливо в області очей. На дотик такі набряки пухкі і холодні. При цьому з'являється спрага, нудота, стомлюваність, свербіж шкіри і підвищення артеріального тиску.
4
Характерна ознака ниркових болів - синдром 12-го ребра, коли постукування рукою по нижньому ребру зліва чи справа з боку спини викликає різке посилення болів. Спеціаліст-нефролог здатний, Пропальпувати передню черевну стінку, визначити положення і болючість нирок.
5
Болі в нирках може викликати їх токсичне отруєння сурогатним алкоголем, лікарськими препаратами, солями важких металів, обширний опік тіла, амілоїдоз, онкологічні захворювання, аутоімунні патології та ін.
6
Відповідні аналізи - це найважливіший етап визначення болів в нирках. Досліджується сеча на щільність, колір, прозорість, наявність бактерій, солей, цукру і білка, еритроцитів і лейкоцитів, а також епітеліальних клітин. Для гломерулонефриту характерне збільшення еритроцитів. А для пієлонефриту характерною ознакою є лейкоцити і бактерії.
7
Для діагностики ниркової недостатності велике значення має дослідження добової сечі, а також біохімія крові та кліренс креатиніну.
8
Важливу інформацію про стан нирок отримує лікар за результатами ультразвукового дослідження та магнітно-резонансної томографії.
Зверніть увагу
У кожному разі, больові відчуття в нирках - це не привід займатися самостійним визначенням причин болів. Необхідно в терміновому порядку звернутися в медичний заклад для встановлення причин і призначення лікувальних заходів.