Як відключити додаткову клавіатуру.

На додаткової клавіатурі комп'ютера продубльовані клавіші з цифрами і символами математичних операцій, тому часто її називають цифровою клавіатурою. Цей блок клавіш може бути включений або відключений користувачем за своїм розсудом. Зазвичай така операція здійснюється простим натисканням однієї або двох клавіш, але в деяких випадках можна скористатися панеллю установок BIOS.
Інструкція
1
Якщо з комп'ютером використовується стандартна клавіатура, у якої додатковий блок розміщений окремо від основного, використовуйте для відключення одну з клавіш додаткової клавіатури. Вона позначена написом Num Lock і розміщена на першому місці в першому рядку набору додаткових клавіш. На клавіатурах більшості ноутбуків ця клавіша теж є, але для економії простору вона може бути поміщена не на своє стандартне місце - в кожному разі, шукайте її в правому верхньому куті клавіатури.
2
На клавіатурах нетбуків і малорозмірних ноутбуків, в яких додаткова клавіатура суміщена з основною, для її відключення використовуйте комбінацію клавіш. Однією з кнопок комбінації повинна бути Fn, а другий - одна з функціональних клавіш. Її виробники комп'ютерів вибирають на свій розсуд. Найчастіше це кнопка F11, але якщо в вашому переносному комп'ютері така комбінація не спрацює, уточніть потрібне сполучення в його описі.
3
Базова система введення/виведення - BIOS - теж має в своїх настройках елемент управління відключенням додаткової клавіатури. Якщо ви встановите його в стан «вимкнено», цифрова клавіатура буде деактивовано щоразу при включенні комп'ютера. Щоб це зробити, спочатку розкрийте головне меню ОС і виберіть команду перезавантаження. Коли на екрані пройдуть повідомлення про перевірку обладнання та з'явиться запрошення натиснути Delete або іншу кнопку для входу в панель налаштувань BIOS - зробіть це.
4
Знайдіть установку, яка відповідає за відключення додаткової клавіатури. Її точну назву та розміщення залежить від використовуваної в комп'ютері версії BIOS. Наприклад, вона може знаходитися в розділі Advanced BIOS Features і назватися Boot Up Num-Lock - перейдіть на цю строчку розділу і з використанням клавіш PageUp і PageDown встановіть значення Off. Потім вийдіть з панелі налаштувань із збереженням зроблених змін.