Як перейти на інший диск.

В операційній системі будь персонального комп'ютера сьогодні існує ніяк не менше двох віртуальних або фізичних дисків. Операція переходу з одного з них на інший досить проста, але здійснюється по-різному в різних додатках. Найчастіше переміщатися з диска на диск доводиться в програмах-менеджерах файлів, рідше - в інтерфейсі терміналу командного рядка.
Інструкція
1
У стандартному менеджері файлів операційної системи Windows перейти з одного диска на інший дуже просто. Вікно цього додатка розділене на два вертикальних фрейма, в одному з яких - у лівому - поміщається дерево каталогів. Воно починається з кореневої папки, яка представлена в цьому фреймі іконкою відповідного диска із зазначенням присвоєної йому букви і назви. Для переходу на будь-який диск просто клікніть лівою кнопкою по його іконці в цьому списку. Можна другий диск відкрити і в окремому вікні - для цього клікніть його значок правою кнопкою миші і в контекстному меню виберіть рядок, в якій так і написано - «Відкрити у новому вікні».
2
У всі ще досить поширених менеджерах файлів з інтерфейсом часів розквіту командного рядка - наприклад, FAR, Norton Commander - робочий простір теж поділено на два вертикальних фрейма. У кожному з них може бути відкритий окремий диск, а для переходу з одного на інший найпростіше використовувати клавіатурні поєднання. Для перемикання на диск, відкритий в правому фреймі використовуйте поєднання Alt + F2, а в зворотному напрямку переходите за допомогою комбінації Alt + F1.
3
При вході в емулятор командного рядка це додаток завжди відкривається в папці що запустив його користувача на системному диску. Перейти на будь-який інший диск тут теж дуже легко - введіть його букву, поставте двокрапку і натисніть на клавіатурі Enter. Для переміщення до потрібної папки цього носія використовуйте стандартну DOS-команду зміни директорії - cd або chdir.
4
В останніх версіях Windows можна спростити роботу з командним рядком, так як замість зміни диска dos-командою можна скористатися опцією запуску емулятора відразу в потрібній папці потрібного диска. Для цього перейдіть до цієї папки в «Провіднику» і клікніть її правою кнопкою миші, утримуючи клавішу Shift. В контекстному меню при такому способі його виклику з'являється додатковий пункт - «Відкрити вікно команд». Виберіть його, і командний рядок запуститься з уже виконаними командами переходу на потрібний диск і зміни директорії.