Як намалювати обличчя жінки.

Навіть якщо малювання для вас не професія, а хобі, не варто думати, що анатомія людини - щось загранично складне, чого навчають тільки професійних художників в профільних установах, і без чого можна обійтися. Базові уявлення про анатомію потрібні кожному; її знання і розуміння допоможе вам з легкістю малювати реалістичні особи і фігури. Ніколи не видавайте відверті недоліки малюнка за «оригінальний стиль», краще вивчайте ази.
Вам знадобиться
  • - олівці 8B-2H;
  • - папір;
  • - планшет.
Інструкція
1
Перше, про що потрібно пам'ятати, коли ви малюєте людини - це, безумовно, симетрія. Звичайно, абсолютно симетричних осіб в природі майже не буває, проте ліва і права половина повинні бути подібні. Коли ви малюєте на аркуші паперу, ви можете періодично дивитися його на просвіт: це допоможе побачити асиметрію. Якщо ви малюєте в Adobe Photoshop, ви можете з цією ж метою перевертати зображення по горизонталі.
2
Крім того, коли ви малюєте обличчя, ви повинні пам'ятати про пропорції. Найбільш поширені помилки в малюванні осіб - це занадто високо розташовані брови, надто вузько посаджені очі і занадто довгий ніс.
3
Кілька слів безпосередньо оп пропорціях. Намалюйте овал обличчя і розділіть горизонтальною лінією навпіл. На цій лінії повинні розташовуватися очі - не вище. Далі розділіть ваше обличчя горизонтальними лініями на три рівні частини. Верхня з цих трьох ліній вказує розташування брів, середня - кінчика носа, нижня - закінчення підборіддя.
4
Відстань між очима має бути таким, щоб там можна було намалювати третє око. Відстань між крилом носа і внутрішнім краєм ока приблизно дорівнює довжині ока. Якщо ви малюєте обличчя в строгий анфас, верх вух перебуватиме на одному рівні з очима, а мочки - на одному рівні з кінчиком носа.
5
Щоб обличчя виглядало досить жіночним, намалюйте округлий, остренький підборіддя. В основному підборіддя і щелепу визначають жіночність або мужність особи, аж ніяк не шевелюра. Щелепу має виглядати важкої і «квадратної». Намагайтеся малювати більш тонкі риси.
6
Наостанок, якщо ви хочете краще розібратися в пропорціях, вам не обійтися без хороших підручників. Також дивіться відеоуроки і невеликі тьюторіали: в них ви можете знайти відповіді на невеликі, але дуже суттєві питання, які часто не освячуються в серйозних книгах. Купуйте самовчителі, в яких мінімум тексту і максимум схем і чітких зображень.
Зверніть увагу
Штриховка вивчають далеко не відразу. Однак вам з самого початку слід купити набір м'яких олівців і якісний папір. Чи не малюйте на папері для принтера.