Як відновити стаж роботи.

У трудовій книжці вказано весь стаж, дата прийому та звільнення з кожного підприємства. Відновлювати стаж необхідно при оформленні трудової пенсії або при працевлаштуванні на нове підприємство, якщо трудова книжка втрачена.
Вам знадобиться
  • - архівні довідки;
  • - заява до суду;
  • - документи, що підтверджують стаж;
  • - свідчення свідків.
Інструкція
1
Відновити трудовий стаж при втраті трудової книжки можна, документально його підтвердивши. Для цього доведеться зібрати довідки про періоди роботи з усіх підприємств, на яких ви коли-небудь працювали. Зверніться в архів, куди передають справи всіх звільнених з підприємства співробітників протягом одного року. Якщо один рік після вашого звільнення не пройшов, і інспектор відділу кадрів не встиг оформити і передати справу в архів, ви можете отримати довідку безпосередньо у відділі кадрів. Новий роботодавець оформить вам дублікат трудової книжки і внесе в нього всі відомості, що підтверджують ваш стаж. Вони необхідні для нарахування соціальних допомог.
2
Якщо ви звернулися для оформлення трудової пенсії, і вам необхідно підтвердити стаж, не зазначений у трудовій книжці, ви також можете звернутися до архіву підприємства, на якому працювали, і отримати виписки, що підтверджують періоди вашої трудової діяльності.
3
Значно важче буде відновити трудовий стаж, якщо архівні відомості втрачені при надзвичайних обставинах, наприклад, при пожежі, повені або неналежному зберіганні документів. У цьому випадку для відновлення стажу зверніться з позовною заявою до арбітражного суду.
4
Пред'явіть документальні підтвердження всіх періодів роботи на кожному підприємстві. Це можуть бути показання свідків, товаришів по службі, трудові договори, фінансові документи, що підтверджують перерахування заробітної плати, будь-які інші документи, побічно підтверджують, що ви працювали на тому чи іншому підприємстві.
5
Підтверджувати стаж потрібно тільки до 1996 року. Бо саме в цьому році почав діяти єдиний персоніфікований облік, і роботодавці стали відраховувати внески до Пенсійного фонду РФ. Тому стаж з 1996 року легко підтвердити, отримавши довідку про відрахування страхових внесків.