Як відіпрати яблуко.

При попаданні яблучного соку або м'якоті на тканину утворюються темні плями, які без праці видаляються, поки свіжі. Застарілі забруднення також можна вивести, але для цього знадобляться більш сильні засоби, ніж пральний порошок.
Вам знадобиться
  • - порошок;
  • - відбілювач;
  • - плямовивідник;
  • - господарське мило;
  • - нашатир, сіль, сода .
Інструкція
1
Якщо ви недавно поставили пляму від яблука, і воно не встигло висохнути, замочіть виріб у теплій воді з додаванням звичайного прального порошку, який підходить для даного виду тканини. Через кілька годин виперіть річ в машинці, щоб забруднення напевно віддалилося, використовуйте підсилювач порошку.
2
Нанесіть на забруднення плямовивідник, якщо пляма не відіпралася з першого разу. Прочитайте інструкцію із застосування, в ній зазначена дозування засобу, а також рекомендований час, по закінченню якого виріб потрібно ретельно прополоскати в чистій воді. Більшість сучасних засобів для виведення плям підходять для делікатних тканин. Але обережність не завадить, тому попередньо нанесіть невелику кількість засобу на непомітний ділянку матеріалу. Якщо ніяких змін в кольорі не послідує, можете приступати до процедури.
3
З білих виробів видалити плями від яблука можна кисневим відбілювачем. Розчиніть його в теплій воді, замочіть одяг на 1-2 години, потім виперіть. Якщо забруднення неповністю відіпралася, повторіть процедуру. Бавовняні і лляні тканини можна прокип'ятити, але є ймовірність усадки матеріалу, тому не експериментуйте на дорогих речах, які шкода зіпсувати.
4
Змішайте соду, сіль і додайте трохи нашатирного спирту. Змочіть матеріал і нанесіть на нього приготовлений склад. Залиште на пару годин, потім виперіть. Якщо у вас є шматочок господарського мила, попередньо намильте пляма.
5
Дорогі вироби краще не піддавати дії плямовивідників і відбілювачів в домашніх умовах. Краще віднесіть речі в хімічну чистку. Там використовують професійні засоби і дають гарантію, що не зіпсують матеріал. В крайньому випадку вам будуть зобов'язані відшкодувати матеріальний збиток.
Плями від яблук найчастіше з'являються на одязі. Особливо вони люблять виникати на дитячих речах. Від багатьох з цих плям можна з легкістю позбутися, виправши річ пральним порошком. А деякі з них так і норовлять залишитися на нарядах назавжди. Як вивести пляму від яблука?
Інструкція
1
Визначте, з якого матеріалу річ. Якщо це шовк, то підійдуть тільки щадні методи очищення. Тобто методи із застосуванням хімікатів, а також видалення плям за допомогою кислоти тут не годяться. Якщо виріб виготовлений зі штучної шкіри, то чи не застосовуйте спиртові розчини і хімічні засоби для виведення плям. В обох випадках підійде тільки мильний розчин.
2
Визначте приналежність речі. Якщо одяг належить дитині до року, треба користуватися безпечними засобами рятування від плям. Намочіть плями від яблук водою кімнатної температури, засипте їх дитячим порошком типу «Лелеченя» на 2 години. Потім заперіть річ вручну або в пральній машинці з додаванням цього ж порошку при температурі +50? С. Відмінним засобом для цих же цілей служить перевірене з давніх часів господарське мило.
3
Перевірте колір одягу. Якщо одяг кольорова і належить дитині мтарше року або дорослій людині, то можна вивести плями засобами для виведення плям типу "Vanish" або підсилювачем порошку виду "Бос плюс". Якщо наряд білого кольору, то намочіть плями безпечним кисневмісним відбілювачем "Асі". Можна звичайно застосувати і хлорсодержащий відбілювач, але при його частому застосуванні одяг швидко приходить в старий стан.
4
Встановіть свіжість плями. Якщо пляма свіже, лийте на нього гарячу воду, поки пляма не розчиниться. Або протріть його ганчіркою, змоченою теплим молочним мильним розчином. Подібним способом засипте тільки що утворилося пляма сіллю і швидко заперіть мильним розчином.
5
При наявності застарілого плями скористайтеся народним методом: протріть пляму розчином з лимонною або оцтовою кислотою (на 1 склянку 1 ч.л.) і потримайте над гарячою парою. Таким же чином зробіть суміш горілки з гліцерином або нашатирного спирту з водою в рівних пропорціях і змастіть пляма. Потім заперіть в теплій воді з звичайним порошком.
Корисна порада
Поява плями легше попередити, ніж позбутися від нього. Маленьким дітям для прийому їжі надягайте слюнявчик або фартушок з клеенкі.Пятно краще зійде, якщо його вчасно помітити і негайно вжити заходів з його видалення, враховуючи всі рекомендації.