Як організувати день дитини.

Батьки, дитина яких живе по режиму, безсумнівно, знають всі достоїнства життя за розкладом. По-перше, малюк привчається до дисципліни. По-друге, день здійснюючи звичні дії, маленька людина росте фізично і морально міцним, здоровим і розвинутим.
Інструкція
1
Організувати день дитини потрібно з перших днів його життя. Це допоможе вам менше втомлюватися. Встановіть для себе і вашого крихти оптимальний розпорядок дня і дотримуйтеся його беззаперечно. Дуже швидко малюк звикне до режиму, і в майбутньому вже рефлекторно буде здійснювати ті чи інші дії в певний час. Він буде відчувати, коли йому дадуть поїсти, а коли покладуть спати.
2
Організовуючи день дитини, враховуйте годування, прогулянки і сон. Це найважливіші заняття в житті крихти. Кількість годувань і сну регулюються в залежності від віку. Новонароджений спить практично постійно, а однорічний - один-два рази. Тому день потрібно розбивати на рівні проміжки між сном і неспанням.
3
Складаючи розклад на день, розпишіть по годинах, що і коли повинен робити малюк. Фахівці встановили приблизний час підйому і сну для дітей будь-якого віку. Так, наприклад, день грудничка починається в 6.00 - 7.00, а спати він повинен лягати в 20.00. Школярі прокидаються в 7.30, а засипають в 22.00. Всі ці цифри умовні, так що складайте свою таблицю, враховуючи ваші звички і традиції родини.
4
Запам'ятайте, що режим дня не обов'язково дотримуватися «хвилина в хвилину». Для дитини життя не повинна ставати в'язницею. Ви створюєте розпорядок дня для того, щоб не забувати важливі процедури або справи. Корегуйте намічені плани, виходячи з поведінки малюка. Якщо він, приміром, встав вранці раніше звичайного, все розклад зсувається на «раніше».
5
Дитина повинна знати, коли його чекає прогулянка, а коли ігри. Це все має входити в організацію дня життя немовляти. Враховуйте, що перед годуванням краще погуляти, а потім поспати; ввечері повинні бути водні процедури і спокійні ігри; після тихої години потрібно вчинити трапезу.
6
В кожному періоді розвитку маленької людини повинен бути свій режим дня. Це пов'язано з тим, що дитина росте: йому потрібно все менше часу на сон і все більше - для ігор та інших справ. Скорочується і число годувань, так як подорослішав малюк може з'їсти «за один присід» більше. Це значить, що необхідно чітко стежити за життям вашого крихти. Якщо ви бачите, що режим дня став постійно збиватися, значить, пора вносити в нього корективи.
7
Розпорядок дня, який постійно дотримується, навчить організм дитини робити все вчасно. Якщо, приміром, годувати малюка в один і той же час, шлунок та інші органи травлення будуть засвоювати і перетравлювати їжу набагато краще. Організм уже буде готовий до тих чи інших маніпуляцій.
8
Дотримання режиму носить виховний характер. Дитина звикає до послідовності і регулярності.
Корисна порада
Якщо ви самі не в змозі організувати день малюка, можете скористатися зразковими таблицями, які приводилися в книгах з розвитку дитини. Якщо з якихось причин стався збій в розпорядку дня, постарайтеся повернутися до встановленого режиму на наступний день.