Як почати вчитися в школі.

Ваша дитина вже виріс, і настав час віддати його в школу. За законом батьки можуть вибрати будь-яке дитяче навчальний заклад і записати туди своє чадо. Щоб ваш малюк пішов восени в школу, подбати про це слід ще навесні.
Вам знадобиться
  • заяву;
  • медична карта;
  • паспорт;
  • свідоцтво про народження дитини та копія.
Інструкція
1
Переконайтеся, що ваша дитина готова до школи. У перший клас можна чинити, якщо дитині виповнилося 6,5 років. Діти молодше даного віку можуть надійти в школу тільки з дозволу лікаря. У кожному разі, пройдіть з майбутнім першокласником тести на фізичну і психологічну готовність до школи. Якщо такої готовності не виявлено, запишіть його в центр розвитку для психологічної підготовки та порадьтеся з лікарем, як фізично підготуватися до нових навантажень.
2
Почніть вибирати школу. Обійдіть найближчі до будинку дитячі навчальні заклади, поговоріть з батьками, почитайте відгуки в інтернеті, подивіться рейтинг школи по здачі ЄДІ. При виборі майбутнього місця навчання керуйтеся не тільки статусом і репутацією школи, а й безпекою маршруту до неї, особливо якщо дитина ходитиме туди один. Прийміть рішення.
3
Прийдіть до школи і дізнайтеся порядок зарахування в неї. Якщо даний навчальний заклад проводить співбесіду, запишіться на нього по телефону або у охоронця при вході. Зазвичай вони проходять з 1 квітня. Прийдіть з дитиною на зустріч з учителем, мама може бути присутнім при такій бесіді. Такі співбесіди проводять для виявлення рівня розвитку малюка, а не як конкурс між кандидатами на вступ, і не є обов'язковими. Якщо ви вступаєте в школу за місцем проживання, відмовити вам не мають права. Єдиним поважним приводом для відмови при вступі до школи не за місцем прописки є відсутність місць. Перевірити цю інформацію можна в управлінні освітою вашого району.
4
Для зарахування дитини до школи подайте заяву на ім'я директора. Прикладіть до нього медичну карту дитини і лист щеплень (якщо ви противник щеплень або не робили їх за медичними показниками, прикладіть відмову або відвід), паспорт батьків або законного представника та копія свідоцтва про народження дитини. Принесіть не тільки копії, а й копії документів для звірки. Деякі школи також просять принести фото і довідку про склад сім'ї. Отримайте список необхідного для школи, перелік підручників, уточніть питання форми. Закупити за літо все необхідне.
Зверніть увагу
Вимагати з батьків гроші за вступ дитини до школи незаконно. Збір коштів на шкільні потреби може обговорюватися тільки на батьківських зборах і оформляється як добровільне пожертвування. Змусити вас вносити гроші ніхто не може.