Як увійти в образ.

Гра допомагає людині розкріпачитися і глибше пізнати себе. Під будь-яким чином ховаються дві фундаментальні грані: зовнішній вигляд героя і його внутрішній стан. Важливу роль відіграє і обстановка, в якій знаходиться персонаж.
Інструкція
1
Вивчіть ситуацію, в якій буде діяти ваш герой. Від подієвого контексту багато залежить: наряд, манера подачі, активна лексика. Оцініть, яка поведінка було б доречним для вашого персонажа, які слова він може використовувати і з якою інтонацією їх вимовляти. Наприклад, граф буде триматися інтелігентно, говорити неспішно і, можливо, злегка зневажливо і зверхньо.
2
Продумайте костюм персонажа. Він повинен органічно вливатися в фон соціального оточення і в той же час демонструвати вашу індивідуальність. Якщо ви граєте людини, що йде наперекір думці суспільства, підберіть відповідний антураж. Відштовхуйтеся від характеру вашого героя, його устремлінь, поглядів на життя. Хто він - діяльний революціонер чи мрійник-романтик? Звабливий донжуан або м'який тактичний інтелігент? Щоб по-справжньому вжитися в образ, треба зібрати воєдино безліч визначальних дрібниць. Продумайте також макіяж і аксесуари.
3
Уявіть собі, як повинен звучати голос героя. Подумайте, які інтонації для нього характерні, чим відрізнятиметься його міміка і жестикуляція. Мова може бути плавною і переривчастою, жвавою і монотонною, спокійною і схвильованої. Вибудовуйте мовної вигляд, грунтуючись на те, які події передували монологу, яку думку ви хочете донести до слухачів, якими емоціями може бути наповнена мова.
4
Вкрай важливим аспектом персонажа є його внутрішній стан. Розчиніть себе в образі героя, приміряйте на себе його особистісні риси. Зобразіть переживання персонажа з перебільшенням, гротескно. Якщо це радість, нехай вона буде нестримної, якщо меланхолія, покажіть світову скорботу. Гротеск буде для вас відмінним тренуванням.
5
Репетируйте, щоб зжитися з образом, який ви граєте. Повторюйте репліки героя, можна навіть подумки, про себе. Закрийте очі і розіграйте сцену. Корисно «переглядати» сценарій перед сном. Спробуйте відпрацювати ходу персонажа, входите в образ під час звичайних прогулянок. Цікаво фантазувати, ніби в магазин йдете не ви, а сам Наполеон. Тільки будьте обережні, не відривайтеся від реального життя до втрати орієнтації.
6
Уміння увійти в образ допомагає в різних життєвих ситуаціях. Так, іноді треба показати впевненість у собі, волю і твердість, а іноді зіграти загадку, кокетливість, веселість. Особливо корисно вживатися в образи боязким і сором'язливим людям. Будьте тією людиною, якою ви хочете бути, а при підступає почутті невпевненості твердо говорите собі: «Я - актор! Це гра! ». Переможців тут немає, а ось програти можна запросто, піддавшись своїм слабкостям і відступивши.
Вроджені артистичні здібності - це дивовижний дар, за допомогою якого можна переконати кого завгодно в чому завгодно. Але таким талантом відзначаються понад лише обрані. Як варто правильно чинити, якщо необхідно увійти в роль , вжитися в образ, щоб вам повірили, і ніхто ні на хвилину не засумнівався в правдивості ваших проявів?
Вам знадобиться
  • Тренування, акторський тренінг
Інструкція
1
Попередньо вам слід всебічно - морально, інформаційно і фізично - підготуватися до майбутньої ролі. Будь-який професійний актор перед початком зйомок стикається з аналогічною процедурою. Якщо вам належить грати історичного персонажа, дізнайтеся все про його біографії, ознайомтеся, якщо це можливо, з його мемуарами, фотографіями, виступами. Щодня читайте сценарій, запам'ятовуючи свої і чужі репліки. Намагайтеся цілком перейнятися ідеєю проекту, підхопити його дух.
2
Викладайтеся в повну силу на репетиціях. Спробуйте навчитися максимально достовірно демонструвати всю гаму емоцій, які відчуває в ту чи іншу хвилину ваш персонаж. Для цього слід щиро повірити в те, що ви володієте внутрішніми якостями свого персонажа. Відточуйте кожен жест, слово, інтонацію або рух, домагаючись максимальної правдоподібності у всьому. Проте, щоб уникнути неприємних наслідків остерігайтеся повністю ототожнювати себе з героєм. Відтворюючи чийсь образ на сцені, потрібно залишатися самим собою. Не забувайте, що це всього лише гра.
3
Також корисно розвивати емпатію - здатність відчувати почуття і настрій інших людей. Для цього потрібно по-справжньому захотіти зрозуміти сторонніх і не займати голову думками лише про власну персону. Не соромтеся виявляти свої почуття, практикуйте духовне і етичне самовдосконалення. Це дозволить Вам краще володіти власними емоціями, що надзвичайно важливо для успішного актора.
4
Уміло поєднуйте творчий експромт з логічним аналізом. Геніальні ідеї щодо ролі можуть прийти раптово, а можуть народитися внаслідок тривалої роботи мозку. Найчастіше думайте про сценарій, своєї ролі, пропонуйте способи вдосконалити постановку, ролик або фільм, щоб, зрештою, глядачі виявилися задоволені переглядом.
Корисна порада
Можна запам'ятатися глядачеві, блискуче зігравши епізодичну роль. Але для цього необхідна серйозна робота. Одного акторського таланту, як показує практика, недостатньо.