Як готувати разом з дітьми.

Залучення до приготування їжі дуже важливо для маленької дитини. Стоячи біля плити нарівні з дорослими, малюк підвищує свою самооцінку, відчуває себе потрібним. Крім того, спільна приготування розвиває дрібну моторику, командний дух та інші корисні навички.
Вам знадобиться
  • - 800 грамів борошна;
  • - вода;
  • - сире яйце;
  • - рослинна олія;
  • - сіль;
  • - начинка для вареників;
  • - хліб;
  • - начинка для бутербродів.
Інструкція
1
Діти люблять разом з дорослими ліпити вареники з різними начинками, так що ви можете зайнятися приготуванням цього смачного і нескладного страви. Для початку просійте гіркою борошно в широку миску. Зробіть на вершині поглиблення. Окремо змішайте 300 грамів холодної води, одне яйце, столову ложку рослинної олії і пів чайної ложки солі. Отриману суміш вилийте в «кратер» і ретельно перемішайте дерев'яною ложкою. Тестом краще зайнятися дорослому, так як малюкові буде важко рівномірно перемішати інгредієнти. Зате він може подавати вам необхідні продукти.
2
Поверніть тісто в кулю і дайте йому «відпочити». За цей час підготуйте начинку. У цьому вам може допомогти дитина - помиє ягоди, в які ви потім додасте цукор за смаком, розімне сир виделкою.
3
Приблизно через півгодини розкачайте тісто. Тепер у справу знову може включитися ваша дитина. Озбройте чадо склянкою, і нехай він зробить кружечки-заготовки для вареників, після чого розкладе однакову кількість начинки на тісто. Це розвиває окомір і тренує акуратність.
4
Більш старші діти можуть власноруч заліпити вареник. Для цього його потрібно скласти навпіл і защипати двома пальцями. Варити їх слід протягом п'ятнадцяти-двадцяти хвилин після закипання води. Згодом власноруч приготована їжа буде з'їдена з величезним апетитом.
5
Таке нехитре діло, як приготування бутербродів, може розвинути естетичний смак і Кольоросприйняття у дитини. Приготуйте скибочки білого і чорного хліба. Поставте перед малюком різноманітні інгредієнти - сир, помідори, огірки, варені яйця, м'ясо, риба, зелень, сметана, майонез, кетчуп. Нехай юний кулінар сам вирішує, де краще буде виглядати скибочку огірка, де - гілочка петрушки. А ваша сім'я після зможе влаштувати чаювання з бутербродами і неодмінно похвалити дитину.