Як вибрати товар для інтернет-магазину.

На сьогоднішній день індустрія інтернет-магазинів розвивається бурхливими темпами. Вибір товарів, які можна замовити по інтернету, досить великий. Інтернет-магазин, з його окупністю і прибутковістю, - хороший стартап для підприємців-початківців. Однак для його успіху потрібно продумати деякі важливі моменти. Наприклад, як правильно підібрати товар.
Інструкція
1
Оберіть товарну групу (або кілька груп), в якій ви добре розбираєтеся. Якщо продавець добре знає товар і цікаво розповідає про нього, це справляє враження професіоналізму і викликає довіру у клієнтів. Щоб знайти нішу на свій смак, відштовхуйтеся від своєї освіти та інтересів, фінансових можливостей. Важливу роль можуть зіграти також корисні зв'язки, знання мов, географія вашого розташування та інші фактори.
2
Пошук ніші для інтернет-торгівлі - це багатовекторна робота. Потрібно застосувати певні маркетингові інструменти: ретельно вивчити ринок, виявити потреби потенційних клієнтів. Визначте потребу у ваших товарах/послугах для місцевих покупців. Виберіть товар, який: а) ще ніхто не пропонував в даній місцевості; б) відсутній в даному сегменті ринку; в) користується підвищеним попитом.
3
Прорахувати потреба в потрібний товар можна різними способами. Наприклад, можна проаналізувати ЗМІ, поспілкуватися з людьми, щоб позначити декілька найбільш потрібних товарів, в яких вони відчувають потребу або мають бажання їх придбати. Визначте цільову аудиторію: віковий і статевий склад потенційних клієнтів даного сегменту ринку, за якими можна представити їх смакові переваги і бажання. Також корисно враховувати поточні модні тенденції (ТБ, преса, інтернет, музика, кіно).
4
Для дослідження тенденцій ринку використовуйте та інтернет-сервіси, наприклад, сервіс статистики ключових слів http://wordstat.yandex.ru/. Введіть потрібний запит по товару (наприклад: «купити стільниковий телефон»), натискаєте кнопку «підібрати» і отримуєте кількість запитів (тобто людей, які шукають цей товар). Якщо кількість запитів перевищує 1000, значить, товар користується попитом.
5
На ринку достатньо практично будь-якого товару, тому будьте готові до конкуренції. З іншого боку, не варто думати, що всі ніші вже зайняті. Завжди є щось, чого не вистачає (в магазинах у вашій місцевості, в інтернеті), і завжди є щось, що може бути краще (ціни, сервіс, послуги, асортимент, якість). Ви повинні зробити так, щоб бути на голову вище ваших конкурентів. Відрізнятися якимось перевагою (а краще кількома) в порівнянні з ними, щоб покупець побачив і оцінив різницю (вигоду, простоту і комфорт) при замовленні товару. Вам потрібно чимось виділитися з натовпу, чимось зацікавити і залучити клієнта.
6
Корисно також ставити себе на місце покупця. Запитайте у себе самого: «Які товари я хотів би придбати? Став би я купувати цей товар (за такою-то ціною) »?
7
Ціна - важливий фактор, який обов'язково потрібно враховувати. Щоб правильно визначити ціну товару, уявіть себе в ролі покупця своєї цільової аудиторії. Що він хоче, якими фінансовими можливостями володіє. Поцікавтеся у знайомих, які потрапляють в потрібну вам групу покупців, чи є у них потребу в цьому товарі, за яку суму вони купили б його, які мають переваги і побажання. Чим більше у вас вийде охопити аудиторію - тим більше цілісна картина вийде.
8
Перед установкою ціни за товар підрахуйте свої витрати, щоб не вийти в «мінус». Складіть бізнес-план для відкриття інтернет-магазину. Сформуйте маржу: прайс дилера + націнка = ціна товару. Ваша ціна повинна бути не вище ваших конкурентів.
9
Добре, якщо у вас буде широкий вибір товару, тому на тільки одному товарі, крім товарів першої необхідності, ви навряд чи багато заробите. Однак слід виходити зі своїх фінансових можливостей.
10
Бажано, особливо на самому початку, коли ви ще набиратися досвіду в інтернет-продажах, обходитися мінімальними ризиками. Тобто встановлювати «випробувальний термін» для кожної нової категорії товару, закупленого невеликою партією, щоб подивитися, чи буде він користуватися попитом. І далі виходити вже з аналізу попиту, вирішувати, чи варто закуповувати нову партію і в якому обсязі.