Як не перевантажити дитину заняттями.

Перші півтора року після появи дитини, батьки дуже втомлюються, доглядаючи за ним. Але ось крихітка починає бігати, активно пізнаючи навколишній світ. Саме в цей час багато мам і тат вважають, що вони запізнилися з розвитком і починають надолужувати згаяне, забуваючи, що в їх руках зростаючий і дуже тендітний організм. Потрібно постаратися виростити всебічно розвинену особистість і не нашкодити, не перевантажити дитину заняттями.
Інструкція
1
Постарайтеся позбутися свого марнославства. У вас, безсумнівно, найталановитіший спадкоємець. Але не допускайте думки, що саме він повинен і читати, і писати, і вишивати хрестиком або стрибати з жердиною раніше інших дітей.
2
Намагайтеся тверезо оцінювати здібності своєї улюбленої крихти. Уважно поставтеся до індивідуальних особливостей і не вимагайте неможливого. Може бути, він майбутній геніальний інженер, а не олімпійський чемпіон, як хотілося б вам.
3
Навчання для юного людини - це природний стан пізнання, як гра. Для близьких людей важливо припинити її, перш ніж настане втома. Краще відчуття нестачі знань, ніж перенасичення ними, коли настає апатія або явна агресія на адресу педагога.
4
Не плутайте фізичну і розумову втому. З висоти свого віку дорослі не розуміють як можна перевтомлюватися від перегляду картинок, наприклад. Не забувайте, що стомлення обов'язково з'являється при тривалому навантаженні.
5
Уважно спостерігайте за станом дитини. Зниження узгодженості, швидкості і точності рухів служить сигналом фізичного знемоги. Ослаблення уваги, сповільненість мислення характеризує розумову втому. У цьому потрібно негайно зменшити навантаження.
6
Зростаючий організм потребує достатньої відпочинку. Здоровий і міцний сон сприяє розслабленню нервової системи. Не бійтеся укласти малюка вдень, навіть якщо він вже відвик від нього. Навіть такий невелику перерву в заняттях відновить сили і додасть бадьорості.
7
Своїм авторитетом легко змусити маленької людини підкорятися. Але у нього є право на вільний час. Безцільне на думку деяких батьків проведення часу маляті необхідно, воно швидко відновлює працездатність. Інакше платою за успіхи виявиться погіршення фізичного і психічного здоров'я.