Як обробляти пуповину новонародженого. Як обробляти новонароджених.

Первинну обробку та перев'язку пуповини проводять відразу після появи малюка на світ. Акушер накладає два стерильних затиску на відстані десять і два сантиметри від пупкового кільця, потім обробляє пуповину між затискачами і перетинає стерильними ножицями. На цьому місці залишається пуповідний залишок, який висихає і відпадає приблизно через п'ять днів.
Вам знадобиться
  • - зеленка;
  • - перекис водню;
  • - ватяні палички;
  • - ватяні кульки.
Інструкція
1
До моменту виписки мами з дитиною з пологового будинку, як правило, пуповини вже немає, а є лише пупкова рана, за якої необхідний ретельний догляд. Необхідно стежити, щоб ця область була завжди сухою і чистою. Щоб знизити ризик інфікування пупкової рани і розвитку пупкового сепсису, потрібно двічі на день обробляти пупкову ранку.
2
Щоб у немовляти не з'явилося проблем із загоєнням пупка, пупкову ранку слід правильно обробляти. Для цього підготуйте все необхідне і ретельно вимийте руки.
3
Вказівним і великим пальцем захопіть шкіру навколо пупка і злегка розкрийте ранку. Змочіть ватяну паличку перекисом водню і обробіть ранку від центру до зовнішніх краях, акуратно видаляючи відокремлюване ранки.
4
промаківающімі рухами просушіть рану стерильним ватним кулькою. При необхідності промокніть пупок кілька разів, щоразу змінюючи ватку на нову.
5
Тепер обробіть пупок розчином одного з антисептиків. Але варто зауважити, що зеленка викликає мокнуть, а марганцівка сушить. Тому краще обробити саме марганцівкою.
6
Обробляти пупок потрібно до того моменту, поки пупкова рана не загоїться і не буде сукровичних, серозних виділень або кірок, а при обробці перекисом НЕ утворюватиметься піна.
7
Зазвичай пупочек заживає до кінця другого тижня і одночасно з цим відбувається скорочення шкірного пупкового кільця.
8
Процес загоєння може затягнутися, якщо пупок мокне, і дитина постійно знаходиться в підгузку або одязі, які занадто тісно стикаються з областю пупкової рани і тисне на шкіру.
9
Форма пупка, до речі, не залежить від майстерності того, хто її перерізав, а залежить виключно від індивідуальності дитини. Буває, що у новонародженого пупок випинається. В цьому немає нічого поганого, і зазвичай проходить до кінця першого року життя. Але якщо вас це сильно турбує, спробуйте викладати дитину на живіт частіше.
Період новонародженості найскладніший етап в житті малюка, оскільки відбувається пристосування багатьох систем організму до нового середовища. У ці дні про внутрішньоутробного життя дитини нагадує тільки пуповина, яка настільки вразлива, що вимагає щоденного та правильного догляду.
Вам знадобиться
  • Для обробки пуповини знадобляться стерильні ватяні палички або стерильна вата і дезінфекційні засоби - 3% перекис водню або 70% етиловий спирт, 2% діамантова зелень або 5% розчин марганцівки. Всі маніпуляції повинні виконуватися чистими руками.
Інструкція
1
Змочіть кінець ватної палички в 3% розчині перекису водню і ретельно очистіть дно пупкової ранки. Видаліть всі видимі скоринки. Не забувайте про складки навколо пупка. В них найчастіше накопичуються виділення, які можуть привести до інфікування і запалення. Відтягніть в сторону шкіру навколо пуповини і обробіть всі приховані за складками місця.
2
Після обробки пупка просушіть його сухим кінчиком ватної палички. Візьміть іншу, змочіть її в 2% спиртовому розчині зеленки (зеленці), і обробіть в такій же послідовності.
3
Після всіх маніпуляцій залиште пуповину відкритою. Чи не заклеюйте її і не присипати. Слідкуйте за тим, щоб краї памперса також не покривали її. Так пуповина буде підсихати швидше.
4
Прикривати пуповину можна тільки в разі її почервоніння і мокнутія. У цій ситуації, після обробки 70% розчином спирту і потім 5% марганцевокислим калієм, накладається стерильна марлева серветка.
5
При появі вираженого почервоніння, сильного серозного відокремлюваного з пуповини, необхідно терміново звернутися до лікаря за консультацією з догляду та лікування.
6
Після остаточного рубцювання пупкової ранки і освіти пупка, обробка робиться ватяними паличками, змоченими в олії або кип'яченій воді.
Корисна порада
Обробка пуповини - найважливіший елемент гігієни в перші тижні після народження малюка. Вона дозволяє уникнути її інфікування, і повинна тривати до освіти чистого пупка. Це відбувається зазвичай до кінця першого месяца.Уход за пуповиною повинен бути щоденним, після вечірнього купання. Якщо пуповина має мокнучий вид, то після ранкового і вечірнього туалету.