Як визначити, Яка відеокарта варто.

Відеокарта - пристрій, що перетворює вміст пам'яті комп'ютера в зображення на моніторі. Відеокарта може бути інтегрованою, тобто вбудованої в материнську плату, або дискретної (платою розширення). Дискретні відеоадаптери вставляються в спеціальний слот на материнке.
Інструкція
1
Визначити, яка відеокарта встановлена, можна різними способами. Спосіб для допитливих - подивитися своїми очима і помацати своїми руками. Відверніть стягують гвинти і зніміть бічну панель системного блоку, якщо, звичайно, він не на гарантійному обслуговуванні. Плата розширення може фіксуватися пластмасовими засувками або кріпитися до задньої панелі гвинтом. Відверніть гвинт або відігніть вниз засувки, вийміть адаптер з слота і вивчіть його маркування.
2
Якщо відеокарта вбудована, знайдіть назву материнської плати. Воно може бути написано над слотами PCI, між процесором і ОЗУ, у верхній частині плати. На сайті виробника ви можете знайти дані про всіх інтегрованих пристроях, в тому числі і про відеокарту.
3
Отримати цю інформацію можна засобами Windows. У рядок запуску програм (викликається поєднанням гарячих клавіш Win + R або вибором команди «Виконати» в меню «Пуск») введіть dxdiag. Ця команда викликає DirectX - бібліотеку медіа функцій Windows, яка визначає конфігурацію комп'ютера. Перейдіть у вкладку «Дисплей» і в розділі «Пристрій» побачите характеристики вашої відеокарти.
4
Отримати дані про пристрої системного блоку можна за допомогою сторонніх програм. Скачайте з сайту розробника безкоштовну утиліту CPU-Z і запустіть її. Відкрийте закладку Graphics. Тут ви побачите тип і модель відеоадаптера, обсяг його ОЗУ і логотип фірми-виробника.
5
PC Wizard - ще одна зручна програма, що збирає відомості про комп'ютер і доступна для безкоштовного скачування. Встановіть утиліту на свій комп'ютер і запустіть її. У розділі «Залізо» клацніть по іконці дисплея. Програма виведе інформацію про налаштування монітора і відеокарти. Щоб змінити установки, клацніть по параметру правою клавішею миші та виберіть опцію «Налаштування».