Як подивитися на зірки.

Картина зоряного неба заворожує, розбурхує уяву, змушує замислитися про будову Всесвіту, життя на інших планетах, законах, за якими живе Космос. Непосвяченому спостерігачеві розташування зірок здається хаотичним, безладним, а самі зірки - крихітними світними точками, до яких, здається, можна дотягнутися рукою. Насправді розмір цих зірок часто перевищує розмір Землі, але для того, щоб хоча б розглянути обриси деяких з них, доведеться постаратися. Побачити зірки можна кількома способами.
Вам знадобиться
  • Телескоп, підзорна труба, квиток в планетарій або обсерваторію, комп'ютер з доступом в Інтернет
Інструкція
1
Найкраще для цього виїхати за місто, подалі від джерел штучного світла. Вибравши ясну безхмарну ніч і озброївшись картою зоряного неба, можна розглянути і визначити місце розташування Місяця, Чумацького Шляху, Венери, Марса, яскравих зірок, сузір'їв.
2
Через мобільний телескоп або підзорну трубу.Еті інструменти є недостатньо потужними, тому зірки виглядатимуть як яскраві точки в оточенні променів.
3
В обсерваторіі.Прі відсутності хмар на небі розглянути зірки можна через потужні телескопи, встановлені на спеціальних відкритих майданчиках обсерваторій. Найкраще це робити у вечірні та нічні години, приблизно з 21.00.
4
В планетаріі.Посещеніе планетарію дасть можливість побачити небесну сферу, зірки , планети і їхні супутники, комети, метеорити, панорами найближчих до Землі планет.
5
Через інтернет.Существуют веб-сервіси, що дозволяють переглядати зображення зірок, планет, галактик, а також знімки, зроблені космічним телескопом Hubble. Якість знімків, які надаються подібними сервісами, дуже високо і дозволяє розглянути ті зірки , які із Землі можна побачити тільки через потужні телескопи, встановлені в обсерваторіях.
Корисна порада
Не всі обсерваторії працюють в нічні години. Якщо ви хочете подивитися на зірки вночі, доведеться заздалегідь записатися на нічну екскурсію.