Як обмазати будинок глиною. Як зробити мазанку.

Будинок, обмазаний глиною, або «мазанка» - дуже екологічне і зручне житло. Влітку в ньому прохолодно, а взимку - тепло, створений мікроклімат благотворно впливає на здоров'я людини. Обмазування будинки глиною - досить трудомістка робота, тому останнім часом вона дещо втратила актуальність, поступившись більш легким видам робіт. Якщо ви не боїтеся труднощів і готові відродити старовинний спосіб, спробуйте зробити «мазанку» самостійно.
Вам знадобиться
  • - солома або очерет;
  • - глина;
  • - пісок;
  • - вода;
  • - ємність для глини;
  • - дошка, горбиль, прути, бруси або інший матеріал для основи;
  • - вила, лопата;
  • - дриль з насадкою;
  • - дранка або вербові прути.
Інструкція
1
Зробіть фундамент і каркас будинку-мазанки. Можна просто вбити кілки в землю і щільно переплести їх прутами, це буде досить проста будівля для літнього відпочинку або зберігання речей. Щоб зробити більш грунтовне житло, зведіть бетонний фундамент, на ньому встановіть вертикальні бруси, до них набийте бруски, обейте конструкцію обаполом або дошкою.
2
Обейте всі стіни дранкою або вербовим прутом, щоб забезпечити хороше зчеплення глини з поверхнею. Набивайте прути під кутом 45 ?, товсті гілки розколюйте сокирою на дві половини. Якщо є можливість, відразу ж зробіть дах будинку.
3
Почніть підготовку глини. Підготуйте ємність для цього, найкраще викопати в землі велику круглу яму. Шарами укладіть в яму глину і пісок, налийте в центр воду.
4
Перемішуйте глину - найкраще це робити ногами. Якщо ємність невелика, використовуйте дриль зі спеціальною насадкою або звичайним вигнутим штирем. Поступово додавайте в глину солому - чим товще стебло, тим краще. Солома повинна складати до половини обсягу суміші, вона надає конструкції міцність і не дозволяє глині обсипатися.
5
Місіть глину, починаючи від центру, просуваючись до краю. При необхідності додавайте воду або солому. Чи не кидайте відразу багато соломи, інакше заважати буде складно. Глину з країв закидайте в центр ями. В результаті у вас повинна вийти досить однорідна густа маса.
6
Дерев'яну стіну злегка змочіть водою за допомогою віника. Глину підвезіть ближче до будинку, можна навантажити її у візок. Працювати з глиною краще за допомогою вил, а не лопати.
7
Руками візьміть шматок глини розміром з половину буханки хліба і з силою киньте на стіну. При цьому глина повинна перетворитися на млинець і добре прилипнути. Трохи розмажте її, закриваючи прути або дранку.
8
Якщо глина не прилипли відразу, одшмагаю її, дайте стіні трохи підсохнути і зробіть нову спробу. Руки час від часу змочуйте водою.
9
Так закрийте всю поверхню стіни шаром в декілька сантиметрів. Дайте стіні підсохнути кілька днів - за цей час в ній неминуче з'являться тріщини. Замажте їх новою порцією глини з домішкою піску і якого-небудь пластифікатора. Після висихання поверхня краще побілити або покрити вапном.