Як відігріти замерзлий водопровід.

Росіяни все частіше стикаються з кліматичними аномаліями у вигляді дуже спекотного літа і незвично суворих зим. Тривалі негативні температури в поєднанні з сильним вітром часом призводять до замерзання водопровідних труб. У деяких випадках існує можливість їх відігріти.
Вам знадобиться
 • - паливо для багаття;
 • - окріп;
 • - ганчірки.
Інструкція
1
Можливість відігрівання водопроводу в чому пов'язана з особливостями його конструкції - зокрема, глибини прокладки. Простіше відігріти водопровід в приватному будинку, так як його власник зазвичай знає, де саме проходять труби і в яких місцях вони найбільш чутливі до морозу.
2
Як правило, водопровід перемерзає на відкритих ділянках, схильних сильному впливу вітру. Ця умова може стати одним з ключів до пошуку ділянки водопроводу, який необхідно відігріти. Зазвичай спочатку утворюється крижана пробка на самому проблемній ділянці: якщо її вчасно розтопити, водопровід вдасться відновити. Чим більше часу пройде з моменту припинення надходження води, тим більшу ділянку труби промерзне, і тим важче буде відновити подачу води.
3
Знайдіть ділянку, на якій, на вашу думку, водопровід міг перемерзнути. Очистіть це місце від снігу і розведіть на ньому багаття. Будьте готові до того, що підтримувати вогонь доведеться не одну годину. Земля буде прогріватися досить повільно, і настільки ж повільно танутиме крижана пробка. Про те, що ваші зусилля не проходять даром, сповістить поява з крана тонкої цівки води. Відкрийте всі крани, нехай вода тече, це допоможе танення крижаної пробки.
4
У сільських будинках, що мають автономне водопостачання, можуть перемерзати ділянки водопроводу поруч з насосом, колодязем або свердловиною. Як правило, для зручності профілактики - наприклад, для витягання глибинного насоса, частина водопроводу може бути не засипана землею, а укрита легкими теплоізолюючими матеріалами. При сильному морозі з вітром такого захисту може не вистачити, і труба промерзне.
5
Для відігрівання водопроводу в цьому випадку вам знадобиться один-два чайника окропу. Приберіть теплоізоляцію, щоб отримати доступ до замерзлим трубах. Підкладіть під них ганчірки - наприклад, мішки, будь-яку стару непотрібний одяг і т.п. Після цього поливайте замерзлі труби окропом. Виливши весь окріп, оберніть труби намоклі гарячими ганчірками, потім укрийте теплоізоляцією. Як правило, такої процедури достатньо, щоб розтопити лід у трубах.
6
Якщо морозом прихопило встановлений поряд з колодязем відцентровий насос, вам теж допоможе окріп. Зніміть теплоізоляцію, подоткніте під насос, де можна, ганчірки. Потім почніть поливати окропом корпус насоса з крильчаткою (але не електромотор!), Вихідний патрубок з ділянкою труби і трубу, по якій вода надходить до насоса. Цих заходів може виявитися достатньо для того, щоб водопровід знову запрацював.
7
Для попередження замерзання водопроводу в сильні морози не можна на тривалий час зупиняти подачу води в будинок. Краще зайвий раз встати вночі і ненадовго відкрити воду, ніж вранці з досадою дізнатися про те, що водопровід замерз.
Неприємне це подія - замерзання води в трубах. Ви відкриваєте кран, а замість звичайної сильного струменя бачите швидко вичерпується ріденьку цівку. Ще гірше, якщо перемерзає труба системи опалення, цей факт взагалі здатний увергнути в паніку. Однак не витрачайте марно час на переживання, ситуація вимагає негайних дій. Чим раніше ви приступите до розморожування, тим швидше вдасться відновити циркуляцію води і запобігти розриву труб.
Вам знадобиться
 • - шланг;
 • - відра;
 • - тазики;
 • - чайник;
 • - ганчірки;
 • - засоби для нагріву води (газова або електрична плита, кип'ятильник);
 • - паяльна лампа;
 • - газорезка;
 • - гріючий кабель для труб ;
 • - алюмінієва фольга;
 • - утеплювач.
Інструкція
1
Визначте ділянку, яка замерз, і забезпечте доступ до нього (приберіть заважають предмети, розкопати траншею, зніміть ізоляцію та ін.).
2
Найвідоміший, випробуваний і вірний спосіб - розморожування труби за допомогою гарячої води. Особливо зручний для застосування в тому випадку, якщо замерзла труба знаходиться в доме.Обверніте замерзлу частину ганчірками, намотуючи їх на трубу. Поливайте ганчірки гарячою водою. Якщо можливо, підведіть гарячу воду до замерзлому ділянці за допомогою гнучкого шланга. Якщо цього зробити не можна, грійте воду на плиті або електротеном і тримайте у відрі. Для поливу зручний чайник з носиком. Дуже важлива умова - вода повинна бути гарячою, найкраще - окріп. Бажано проливати відразу весь замерзлий ділянку. Якщо він занадто довгий, починайте відігрівати з боку подачі води. Поливаючи, не забувайте про сусідів знизу. Щоб уникнути протікання води підстеліть під трубу якомога більше ганчірок, щоб вони вбирали стікаючу воду. Ганчірки час від часу викручуйте над тазиком.
3
Ефективною є розморожування труб відкритим полум'ям - паяльною лампою, зварювальним пальником (при невеликій подачі пального складу), факелом. Прогріваючи трубу, переміщайте полум'я по замерзлому ділянці, починаючи з боку подачі води. Цей спосіб - найкращий для відігрівання труб поза домом, в траншеї, наприклад. Але він не годиться для відігрівання пластикових труб.Прі застосуванні його в будинку подбайте про пожежну безпеку. Підкладіть під прогріваються трубу металевий лист, який буде відсікати полум'я від горючих конструкцій, охолоджувати його водою.
4
Можна відігріти трубу, використовуючи фени (технічні та побутові). За допомогою щільного матеріалу або плівки створіть над замерзлою трубою ізольований простір - щось на зразок кожуха або просторого рукава, закритого з одного боку. Накачуйте феном в околотрубном простір гаряче повітря. Цей спосіб не такий швидкий і ефективний, як попередні, але при правильному використанні цілком здатний допомогти.
5
Досить надійним, хоча і не дуже швидким, є спосіб відігрівання замерзлого місця гріючими кабелями для труб.Плотно оберніть замерзлу трубу алюмінієвою фольгою або клеїться алюмінієвою плівкою. Оберніть спіраллю навколо труби гріючий кабель, прикріпіть його до труби скотчем. Щоб кабель при цьому не пошкодився, крок спіралі повинен бути не менше 80-100 мм. Датчик кабелю, який регулює його автоматичне відключення, повинен щільно прилягати до труби. Щоб виключити втрати тепла, поверх кабелю і труби укладіть який-небудь утеплювач. Увімкніть кабель в мережу. Після закінчення певного часу (важко заздалегідь сказати - якого) циркуляція води відновиться.
6
Одним з неординарних і небезпечних методів є відігрівання труб за допомогою зварювального апарату. До кінців замерзлого ділянки приєднаєте дроти апарату («земля» та провід держателя електродів або «плюс» і «мінус»). Увімкніть апарат у мережу секунд на 30, після чого зробіть невелику паузу - і знову увімкніть. Спочатку слід встановити відносно невеликий зварювальний струм (80-100 А), якщо ефект відсутній (труба повинна грітися), підійміть його значеніе.Недостаткі цього способу: велике падіння напруги в мережі під час включення апарату, можливість виходу його з ладу в результаті перегорання. Метод не ефективний при великому діаметрі труб і довгому ділянці замерзання.