Як обійтися без мишки.

Майже всі операції, які при управлінні комп'ютером користувач здійснює за допомогою мишки, можна замінити клавіатурними комбінаціями або клавішами навігації. Однак таких комбінацій існують сотні, і заучувати їх у разі екстреної необхідності обійтися без миші - не кращий вихід. На щастя, в сучасних ОС передбачена можливість управляти покажчиком миші з клавіатури.
Вам знадобиться
  • ОС Windows 7 або Vista.
Інструкція
1
Якщо комп'ютер працює під управлінням ОС Windows 7 або Vista, для включення управління курсором з клавіатури натисніть «гарячі клавіші» Alt + Shift + NumLock. Ви почуєте звуковий сигнал, після чого переміщення покажчика миші стане можливо з використанням клавіш додаткової клавіатури.
2
На кнопках цифрової клавіатури крім чисел є і стрілки, які вказують напрямок переміщення курсору - орієнтуйтеся по ним. Крім того, для переміщення покажчика по діагоналі задійте клавіші з цифрами 7 (вліво і вверх), 9 (вправо і вгору), 3 (вправо і вниз), 1 (вліво і вниз). Замість клацання лівої кнопки миші натискайте клавішу з цифрою 5.
3
В налаштуваннях цієї функції за замовчуванням виставлена дуже маленька швидкість переміщення курсору. Щоб її змінити і налаштувати інші параметри, відкрийте відповідний аплет панелі управління. Найпростіше це зробити при включенні управління з клавіатури - коли ви натискаєте комбінацію клавіш Alt + Shift + NumLock, на екрані з'являється діалогове вікно, в якому вам потрібно підтвердити свій вибір. В ньому ж є посилання з текстом «Перейдіть в центр спеціальних можливостей, щоб відключити поєднання клавіш» - скористайтеся ним, щоб дістатися до потрібних налаштувань. Без використання миші це можна зробити так: натисніть клавішу Shift і, не відпускаючи її, натиснете один раз Tab. Потім натисніть пробіл і потрібний апплет з'явиться на екрані.
4
Відкрити ці настройки можна і з головного меню: натисніть Win, наберіть «вка», за допомогою стрілки вниз переміститеся до посиланням «Управління покажчиком з клавіатури» у списку результатів пошуку та натисніть Enter.
5
Розгорніть вікно на повний екран - натисніть Alt + пробіл, за допомогою стрілки вниз переміститеся до пункту «Розгорнути» в меню, і натисніть Enter. C допомогою поєднання клавіш Shift і Tab переміститеся до налаштування «Найбільша швидкість» у вікні аплету і пересуньте покажчик в крайнє праве положення за допомогою клавіші зі стрілкою вправо. Потім натисніть клавішу Tab для переходу до наступної настройці - «Прискорення» - і виконайте з нею те ж саме.
6
Ще раз натисніть Tab і натисненням пробілу в наступному полі поставте в чекбоксі позначку. Ця настройка включає прискорення або уповільнення переміщення курсору при натисканні клавіш Ctrl і Shift.
7
Таким же способом переміщуючись по пунктам за допомогою клавіші Tab (униз) і Shift + Tab (угору) поставте позначку (клавіша з пропуском) в чекбоксі «Включити управління покажчиком миші з клавіатури». Потім табуляцією переміститеся до кнопки OK і натисніть її клавішею Enter. Windows подумає пару секунд і закриє апплет, після чого переміщення покажчика миші з використанням клавіш додаткової клавіатури стане досить швидким.