Як визначити тестером фазу.

Використання покажчиків фази, забезпечених сенсорними контактами, допускається не завжди. Тоді визначити фазний провід можна за допомогою комбінованого приладу, здатного виконувати функцію вольтметра змінного струму.
Інструкція
1
Переконайтеся, що прилад (стрілочний тестер або цифровий мультиметр) дійсно здатний виконувати функцію вольтметра змінного струму і розрахований на вимірювання напруги. Знайдіть на пояснювальним накладці навколо рукоятки перемикача секцію позначену як VAC або V ~. Переконайтеся, що в цій секції є межі 250, 300, 500 або аналогічні. Перемкніть апарат на межу, відповідний вимірюванню змінної напруги, що перевищує мережеве. Наприклад, якщо воно дорівнює 220 В, можна вибрати межа 250 або 300 В. У мережах з напругою понад 500 В використовувати вимірювальні прилади загального застосування не допускається.
2
Огляньте тестер або мультиметр. Провід його щупів не повинні мати пошкоджень ізоляції, самі щупи повинні бути цілими. Їх металеві частини повинні бути закриті дископодібна потовщеннями, що захищають від пробоїв і випадкових дотиків. Цілим і закритим з усіх боків повинен бути і корпус самого приладу. Підключіть щупи до тих гнізд апарату, поєднання яких відповідає вимірюванню змінної напруги.
3
Тримаючи щупи тільки за пластмасові частини, притисніть один з них (будь-якого кольору) до заземлювального контакту розетки. Якщо такого контакту немає, визначити фазний провід таким приладом неможливо. Не намагайтеся братися за цей щуп пальцями, як якщо б ви використовували індикатор з сенсорним контактом.
4
Чи не відділяючи першого щупа від заземлюючого контакту розетки, другий вставте спочатку в одне з її гнізд, а потім в інше. До того з гнізд, на якому прилад покаже напругу, що не перевищує декількох вольт, підключений нульовий провід. Інше гніздо, на якому буде виявлено напругу від 205 до 250 В, приєднано до фазного проводу. В обох випадках не замикайте щупи між собою.
5
Повністю від'єднайте тестер або мультиметр від розетки. Лише потім відключіть від нього і проводи з щупами. Переведіть перемикач приладу в положення OFF або аналогічне, відповідне вимкненому стані. Поруч з фазним гніздом розетки можна зробити на корпусі розетки невелику позначку незмивною фломастером (обов'язково на деякому віддаленні від самого гнізда).
Зверніть увагу
Чи не торкайтеся металевих частин щупів і не замикайте їх між собою.