Як відтерти лак з одягу. Як відтерти лакс з в'язаній речі.

Лак не руйнується під впливом води і миючих засобів, тому відіпрати його не вийде. Вивести плями з матеріалу можна тільки розчинниками. Обробку проводите вкрай обережно, щоб не зіпсувати тканину.
Вам знадобиться
  • - розчинники;
  • - миючий для посуду;
  • - плямовивідник;
  • - гумові рукавички.
Інструкція
1
З білих виробів видалити плями від лаку можна за допомогою ацетону, Уайт-спіриту або розчинника. Просочіть ватний диск, прикладіть його до забруднення і залиште на 5-10 хвилин. Після злегка потріть, якщо лак не зійшов, повторіть пророблене знову. Виперіть річ, щоб усунути неприємний запах.
2
Використовуйте бензин або гас, щоб відтерти лак з кольорових виробів. Ацетон може освітлити тканину, тому не застосовуйте його ні в якому разі. Змочіть чисту ганчірку в розчині і почистіть проблемну ділянку одягу.
3
Якщо на одяг потрапив лак на водній основі, заперіть забруднення, поки воно не встигло засохнути. Через час утворюється складні плями. Якщо слід залишився, нанесіть засіб для виведення плям або кисневий відбілювач (підійде тільки для світлих виробів). Через 5-7 хвилин виперіть річ вручну.
4
Шкіряні вироби можна відчистити від лаку авіаційним бензином. Застосовувати звичайний вкрай небажано, оскільки він володіє різким запахом, який важко вивести. Швидко протріть пляму ганчіркою, змоченою в засобі, потім просто чистою вологою губкою. Лак на водній основі відтирати або мильною водою, або рослинним маслом. Якщо необхідно вирівняти тон виробу після обробки, нанесіть крем для шкіри.
5
Ваші зусилля не принесли результат? Тоді упаковуйте одяг і вирушайте в хімчистку. Фахівці допоможуть видалити стійке забруднення, не пошкодивши при цьому матеріал.
Зверніть увагу
Перед тим як працювати з розчинниками, надягніть гумові рукавички, щоб не зіпсувати шкіру рук. Після провітріть приміщення, інакше від різкого запаху може захворіти голова.
Корисна порада
Якщо на тканині залишилося жирну пляму після застосування гасу або бензину, нанесіть на нього рідину для миття посуду і залиште на кілька годин. Тепер вам залишається лише випрати одяг із застосуванням порошку.