Як оновити кеш в Опері.

Кешем називається локальне сховище файлів, створюване браузером. Воно є тимчасовим: програма перед завантаженням перевіряє, чи не оновилася чи сторінка, і якщо це так, синхронізує з нею і кеш. Якщо цього не відбувається, локальне сховище слід очистити примусово.
Інструкція
1
Спробуйте перезавантажити сторінку двома способами. Перший з них полягає в натисканні на клавіатурі клавіші F5 або екранної кнопки "Оновити". Другий же полягає в наступному: піднесіть курсор миші до адресному рядку, натисніть на неї, щоб з'явився курсор, а потім натисніть клавішу Enter. Якщо оновлення пройде успішно, вміст сторінки стане відповідати поточному. Цей прийом працює не тільки в Opera, але і в інших браузерах.
2
Якщо такий спосіб оновлення сторінки не допоміг, натисніть на логотип Opera, розташований в лівому верхньому кутку екрану. З'явиться спадаюче меню. Виберіть у ньому пункт "Налаштування", а потім - «Загальні настройки». Перейдіть у вкладку «Додатково», після чого в вертикальному меню знайдіть пункт «Історія». Відшукайте рядок, що складається з фрази «Дисковий кеш», поля для вибору обсягу цього кеша і клавіші "Очистити". Натисніть на цю клавішу. Спочатку може створитися враження, що браузер завис, але незабаром він знову почне реагувати на ваші дії - це означатиме, що кеш очищений. Натисніть кнопку Ок або «Скасувати», після чого перезавантажте сторінку.
3
Кілька швидше очистити кеш можна так. Знайдіть в зазначеному вище меню пункт "Налаштування", але замість підпункту «Загальні настройки» виберіть у ньому «Видалити особисті дані». У меню, натисніть на рядок «Детальне налаштування», після чого включіть лише ті дії, які вам потрібні. Серед них виберіть пункт «Очистити кеш». Натисніть кнопку «Видалити», і всі вибрані вами дії будуть здійснені автоматично. Врахуйте, що деякі з них, наприклад, закриття всіх вкладок, загрожують втратою інформації, введеної вами у форми, але не збереженої.
4
Також очистити кеш браузера Opera можна і вручну. Для цього, використовуючи вбудований в ОС інструмент для пошуку файлів, знайдіть папку profile, а в ній - папку cache. Зітріть з останньої всі файли, а потім перезавантажте потрібну вам сторінку.
Зверніть увагу
Чи не закривайте і не оновлюйте вкладки, не зробивши резервну копію потрібних вам введених, але не збережених даних з полів введення. Браузер Opera, на відміну від Firefox, не зберігає ці дані при закритті і наступному відновленні вкладок.
У будь-якого браузера періодично потрібно очищення кешу (оновлення). Це потрібно для того, щоб звільнити місце на жорсткому диску, де зберігається частина інформації при роботі браузера. Тим самим буде збільшуватися швидкість завантаження комп'ютера.
Інструкція
1
Закрийте браузер Google Chrome, натиснувши на значок закриття вікна. Потім відкрийте його знову з порожньою вкладкою. В основному меню виберіть «Установки управління Google Chrome». У вікні, з'явиться список команд. Відзначте галочками наступні: «Очистити історію переглядів», «Очистити історію завантажень», «Очистити кеш». Натисніть кнопку «Очистити дані переглядача».
2
Скористайтеся іншим способом для чистки браузера Google Chrome. На головній сторінці у правому верхньому куті знайдіть значок у формі гайкового ключа - натисніть на нього. В сторінці виберіть розділ «Параметри», далі пункт «Розширені». Натисніть на кнопку «Видалити дані веб-перегляду». Повинно відкритися вікно "Очистити дані переглядів». Виділіть в ньому пункти, які потрібно видалити. Підтвердіть команду, натиснувши «Ок».
3
Для браузера Mozilla Firefox існує інший спосіб очищення кеша. Послідовно натисніть клавіші Ctrl + Shift + Delete. У відкритому меню «Інструменти» знайдіть розділ «Видалення недавньої історії». Виділіть вкладки «Очистити» та «Все». Відзначте прапорцем «Кеш» і натисніть кнопку «Очистити зараз». Або перейдіть в розділ "Налаштування", в якому виділіть рядок «Особисті дані». Біля неї натисніть «Очистити зараз».
4
Щоб оновити кеш браузера Opera, натисніть комбінацію клавіш Ctrl + F12. У вікні, зайдіть в «Інструменти», далі «Установки», зліва на панелі відкрийте вкладки «Історія» та «Розширені». Знайдіть пункт «Дисковий кеш» і клікніть по кнопці «Очистити». Для підтвердження операції натисніть "ОК".
5
Відкрийте браузер Internet Explorer. На робочій панелі знайдіть розділ «Сервіс». Тут виберіть «Властивості оглядача». У вікні, знайдіть вкладку під назвою «Загальні», далі відкрийте рядок «Історія переглядів», натисніть «Видалити». З'явиться вікно «Видалення історії». Виберіть «Видалити тимчасові файли та збережені паролі». В наступному вікні підтвердіть задану команду, натиснувши «Так».