Як визначити пропускну здатність скла.

Скло - це унікальний матеріал, що дозволяє забезпечити, наприклад, ізоляцію приміщення від несприятливих зовнішніх факторів. Один з головних показників скла - коефіцієнт його пропускання світла.
Вам знадобиться
  • - спектрофотометр;
  • - скло;
  • - затемнювача світла;
  • - джерело дифузного світла;
  • - мікроамперметр;
  • - фотоелемент;
  • - гальванометр;
  • - світломірної камера;
  • - опорна решітка.
Інструкція
1
Коефіцієнт пропускання світла - це величина, яка визначається як відношення кількості світла, що виходить з оптичної системи, до кількості вхідного світла. Іншими словами, це відношення величини сонячної енергії, що проходить через скло, до величини енергії видимого світла, що падає на скло. Коефіцієнт пропускання скла тісно пов'язаний з його оптичної прозорістю.
2
Коефіцієнти поглинання і пропускання скла оцінюють за допомогою спектрофотометрів (для цього потрібні маленькі зразки скла). Пропускання скла може бути дифузним, спрямованим, змішаним або направлено-розсіяним.
3
Крім того, визначення пропускної здатності скла здійснюють при значеннях освітленості 500, 750 і 1000 лк, яку створюють на площині розділової перегородки світломірної камери за допомогою джерела дифузного світла. Регулювання освітленості виконуйте за допомогою затемнювача світла, фіксуючи кожен раз при цьому значення її величини.
4
Щоб відстежувати освітленість, підключіть до мікроамперметра або гальванометра фотоелемент, встановлений в джерелі дифузного світла. Крім того, закріпіть чотири фотоелемента всередині світломірної камери (вони повинні бути повернені приймальною площиною у напрямку від отвору).
5
Скло, пропускну здатність якого потрібно визначити, встановіть на опорні грати в отворі світломірної камери (центральна частина зразка повинна знаходитися на вертикальній осі світломірної камери). Після цього встановіть обмежувачі прорізу роздільної перегородки.
6
Слідом за цим виміряйте за допомогою мікроамперметра або гальванометра силу струму фотоелемента. Потім видаліть зразок з прорізу роздільної перегородки світломірної камери. Повторно виміряйте силу струму фотоелемента.
7
Вимірювання проводите при трьох значеннях освітленості (500, 750 і 1000 лк) з інтервалом в п'ять хвилин.
Зверніть увагу
Разноцветное скло має різні коефіцієнти пропускання і поглинання.
Корисна порада
Колір скла, що сприймається оком, обумовлений кольором тієї частини падаючого пучка світла, яка пройшла через скло непоглиненої.