Як визначити щільність тіла.

Щільністю називають масу речовини, що припадає на одиницю його обсягу. Будь-яке фізичне тіло можна представити як речовина, що знаходиться в твердому агрегатному стані. Позначати щільність прийнято грецькою буквою?.
Вам знадобиться
  • - предмет, щільність якого потрібно обчислити;
  • - ваги;
  • - мірний посуд;
  • - вимірювальні інструменти.
Інструкція
1
Визначте масу тіла. Скористайтеся для цього вагами, клас точності яких відповідає необхідній точності вимірювань. Для зважування дуже маленьких предметів можна скористатися аптечними вагами. Якщо предмет крупний, підійдуть звичайні магазинні ваги.
2
Виміряйте об'єм тіла. Згадайте математичні формули, які застосовуються для обчислення обсягів різних геометричних тіл. Для обчислення обсягу куба вам достатньо виміряти одну грань і звести отриманий розмір в третю ступінь. Щоб знайти обсяг паралелепіпеда, виміряйте довжину, ширину і висоту і перемножте їх. Призма (пряма і похила) і паралелепіпед: У призми обсяг V дорівнює добутку площі основи на висоту, тобто V = S * h. У правильної піраміди і прямого конуса добуток площі основи на висоту необхідно розділити на 3.
3
Тіло може бути і неправильної форми. Подивіться, чи не можна його подумки розділити на декілька частин, що мають форму правильних геометричних тіл. Якщо це так, проведіть необхідні вимірювання, обчисліть обсяги всіх частин і складіть отримані результати. Це і буде об'ємом вихідного тіла.
4
На виробництві і в побуті нерідко доводиться мати справу з тілами, які ніяк не можна розділити на окремі фрагменти правильної форми. В цьому випадку скористайтеся законом Архімеда. Налийте воду в мірний посудину так, щоб зверху залишався простір. Визначте, скільки в посудині води, і опустіть в нього тіло. Подивіться, наскільки збільшився обсяг вмісту посудини. Відніміть з другого показника перший. Відповідно до закону Архімеда, обсяги тіла і витісненої ним води дорівнюють.
5
Розрахуйте щільність речовини, з якої складається тіло. Для цього вже відому вам масу розділіть на обсяг, то есть? = M/V. Якщо тіло складається з чистого речовини, ви можете визначити, з якого саме. Для цього потрібно знайти отриманий результат в таблиці густин.
Корисна порада
Посудина для вимірювання об'єму можна зробити в домашніх умовах. Приготуйте прозору крупну посуд. Це може бути, наприклад, банку. Візьміть дрібніший посудину, обсяг якого вам відомий - стакан об'ємом в 200 або 250г або 100-грамову чарку. Налийте в невеликий посудину воду до країв або до обідка, перелийте у великій і зробіть позначку. Таким чином наповніть банку доверху, позначаючи рівень води після кожного переливання. Якщо посуд правильної форми, відстані між відмітками будуть однаковими. У лабораторних умовах для подібних вимірів користуються зазвичай мірними циліндрами.