Як швидко вивчити з дитиною алфавіт.

Вчити букви з малюком можна з раннього віку - 2-3 років. Для цього існують сучасні розвиваючі методики, у кожної з яких є свої переваги і недоліки. Підібрати оптимальні допомоги або вибрати базову програму для навчання своєї дитини алфавітом - вирішувати батькам.
Інструкція
1
Вивчайте з дитиною букви не в алфавітному порядку: переходьте від простих і найбільш часто вживаних до більш рідкісним і складним. Як правило, починають з літери «А», але це можна робити і з першої літери імені малюка. Добре запам'ятовуються дітям першими «татова» і «мамина» буква, тобто «П» і «М». Оптимальну послідовність для вивчення ви можете взяти з будь-якого букваря або абетки.
2
Не поспішайте: цілком достатньо, якщо ви будете вивчати по одній букві в кілька днів. Допоможуть запам'ятовування і закріпленню результату наочні посібники та підручний матеріал. Виріжте літери з оксамитової і наждачного паперу, тканини різної фактури (штучного хутра, фланелі і т.п.), ліпіть з пластиліну і солоного тіста. Зробіть і розвісьте по квартирі картки з назвами предметів і деталей інтер'єру. Нехай дитина знаходить у словах вже знайомі йому літери.
3
Намагайтеся придумувати і розповідати малюкові, на що схожа кожна буква: «Г» - на підйомний кран, «Д» - на будинок, «П» - на турнік і т.п. Про кожну розповідайте вірш чи рядочки, співайте пісеньку. На прогулянці малюйте букви на асфальті крейдою, паличкою на піску, викладайте з камінчиків, листя, гілочок. Не хвилюйтеся, якщо дитина раптом забув якусь із уже вчинених, просто починайте кожне заняття з повторення вже пройденого матеріалу, а потім знайомте малюка з новою буквою.
Зверніть увагу
Не варто прагнути знайомити малюка з абеткою раніше, ніж він досить добре опанує усною мовою, тому це може призвести до збоїв у мовному розвитку дитини.
Корисна порада
У своєму прагненні якомога раніше навчити малюка читати, пам'ятайте, що дитина готова до читання тоді, коли він: - чітко вимовляє більшість звуків; - Володіє достатнім словниковим запасом, добре виражає свої потреби й думки; - Вміє говорити повними поширеними реченнями; - Любить, коли йому читають вголос; - Копіює дорослих, зображуючи, що «читає» сам.
Раніше розвиток лякає багатьох сучасних батьків. Вважаючи, що заняття з малюком практично «крадуть» у того дитинство, мами і тата пускають формування його особистості на самоплив. Дійсно, всі корисні навички дитина зможе придбати і в школі. Але фахівці запевняють, що немає нічого поганого в тому, щоб вивчити алфавіт року в три. Заняття стимулюють мозкову діяльність, розвивають мислення і творчі здібності.
Вам знадобиться
  • - книга-абетка з картинками
  • - "розмовляє азбука" або дошка та букви-магніти
Інструкція
1
Якщо ви всерйоз вирішили вивчити з крихіткою букви, але не знаєте, як вивчити російську алфавіт , то не варто зневірятися. Адже методики, що дозволяють зробити це, доступні навіть людині, яка не має педагогічної освіти. Придбайте звичайну книжку з літерами і картинками. Такої літератури в книжкових магазинах предостатньо. Розглядайте з малюком картинки, коментуйте їх. Головне на цьому етапі - викликати у дитини інтерес до цієї конкретної книзі.
2
Потім вивчите вже й самі літери. Вивчити алфавіт допоможуть асоціації. Кожній з букв можна привласнити «володаря». Приміром, «м» - мама, «п» - тато. Важливою умовою є використання лише доступних дитині вербальних засобів. Іншими словами - немає сенсу називати «е» екскаватором, якщо малюк не знає цього слова і не вміє його вимовляти. Поступово ьпо міру розширення лексичного запасу у дитини, буде збільшуватися і число відомих йому букв.
3
Коли знання закріпляться і ваша дитина буде впевнено говорити «мама», «тато», «киця» і т.д., тільки лише побачивши відповідну букву, слова необхідно поступово замінювати звуковим еквівалентом. Причому - саме звуковим. Нехай «б» буде «б», а не «бе». При такому підході буде набагато простіше надалі навчити дитину читанню.
4
Коли дитина трохи підросте, року в 3-4, можна придбати йому спеціальну «говорить абетку» або дошку з магнітами-буквами. Ці вироби досить ефективні, дозволяють вивчити алфавіт швидко. При цьому вони незмінно викликають у малюка цікавість. Вирушаючи за покупкою, візьміть дитину з собою. Нехай він сам вибере навчальний тренажер, орієнтуючись на свої особистісні уподобання. У такому випадку результат не змусить себе чекати.
Зверніть увагу
- Маючи непереборне бажання вивчити алфавіт з дитиною, пам'ятайте, що процес вивчення літер повинен доставляти малюкові радість. Не варто злитися, якщо той не хоче розглядати картинки всякий раз, коли ви пропонуєте. Якщо дитина втратила інтерес до книги, відкладіть заняття на інший раз.- Ранній розвиток має виявлятися в розумних межах. Не варто перевантажувати малюка перманентними заняттями. Дайте йому подуріти, побігати і відволіктися. Адже рухова активність не менш важлива, ніж розумовий розвиток.
Корисна порада
- Навчання повинно проходити у формі гри. Наприклад, улюблена м'яка іграшка (кішечка або собачка) можуть прийти до малюка в гості, щоб почитати книгу-абетку, і захочуть отримати власну букву. - Зрозумівши, як вивчити російський алфавіт з дитиною, відправляйтеся в книжковий магазин за відповідною книгою. Звертайте увагу на ті видання, в яких букви прописані чітко, а зображень не надто багато. В іншому випадку букви будуть губитися на тлі малюнків, і дитині буде складно запам'ятати їх зовнішній вигляд.