Як запам'ятовувати ноти. Як вивчити і запам'ятати ноти на фортепіано.

Одне з важливих умов музичної грамотності - це вміння читати ноти з аркуша. Ви хочете навчитися грати на піаніно або синтезаторі, але вам ніяк не вдається запам'ятати ноти , і ви раз у раз плутаєте їх? Навчитися читати ноти і запам'ятовувати їх розташування на клавіатурі ви можете, вибравши зручний вам спосіб.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб запам'ятати ноти на піаніно - це підписати кожну клавішу клавіатури фломастером. Однак є й інший спосіб, який часто використовують в музичних школах для запам'ятовування нот. Берете прямокутний шматок картону або щільний альбомний аркуш потрібного вам розміру і малюєте на ньому клавіші в межах однієї октави (можна додати кілька клавіш зліва і справа). Цілком малювати всю клавіатуру піаніно навряд чи доцільно, т.к. розташування клавіш в октавах повторюється.
2
Далі підписуєте на своєму малюнку назви нот, відповідних клавішах. Спочатку можна обійтися без діезів і бемолів, а коли освоїте ноти , тоді можна приступити і до них. Залишається поставити зображення клавіатури з нотами на підставку для нот і приступити до запам'ятовування. Натискаєте на будь-яку клавішу і вголос проговорює ноту, потім звіряєтеся із зображенням.
3
До речі, ви можете запам'ятовувати ноти навіть у випадку, якщо під рукою піаніно або синтезатора немає. Малюєте або роздруковуєте на принтері зображення клавіатури, підписавши тільки ноту - наприклад, "до". Це буде точка відліку, якщо ви заплутаєтеся. Головне, запам'ятати порядок семи нот. Тепер можна просто на зображенні "натискати" ноту і проговорювати її.
4
Якщо ви хочете вивчити розташування нот не тільки на клавіатурі фортепіано або синтезатора, а й на нотному стані, то вам допоможе проста, але дуже корисна програма "Однорукий піаніст". У програмі є звук. Внизу вам дається завдання, потрібно лише натиснути мишкою в потрібному місці. При правильній відповіді вам дається наступне завдання, при помилковому потрібно відповісти заново. Є звук. Трохи тренування, і ви запам'ятаєте ноти досконало.