Як відкрити школу для дітей.

Хоча освітня діяльність затребувана і престижна, організація і відкриття приватної школи для дітей - процес досить довгий і пов'язаний з рядом труднощів. Щоб обійти підводні камені, необхідно все заздалегідь продумати і по можливості прорахувати.
Інструкція
1
Перш за все зверніться до районного або міського відділу народної освіти та отримайте дозвіл на викладацьку діяльність. Для цього слід продумати і розробити концепцію школи. Часто приватні школи відкривають педагоги-новатори, яким тісно в рамках державної програми. У цьому випадку приватна школа стає платформою для введення нових методик викладання.
2
Відкрити і керувати школою може і людина без педагогічної освіти, але з задатками хорошого менеджера. Адже щоб освітній заклад ефективно функціонувала, однаково важливі і навчальний процес, і інвестиції в нього.
3
Отримавши дозвіл на відкриття школи, можна приступати до пошуку приміщення. Воно повинно відповідати всім нормам санепіднагляду та пожежної безпеки. Крім того, будівля повинна бути великою і окремо стоїть. У ньому необхідно буде зробити ремонт, а також закупити обладнання та меблі. При необхідності поміняти комунікації, організувати харчоблок та укласти договір на поставку продуктів харчування з організацією, що має ліцензію. Тобто створити всі умови, щоб діти відчували себе у вашій школі комфортно. Величина будівлі також залежить від форми освітнього процесу. Приватна школа може бути пансіоном і напівпансіоном, де учні не лише вчаться, а й живуть.
4
Зібравши всі необхідні узгодження в МНС і СЕС, отримаєте ліцензію на відкриття школи в орендованому приміщенні.
5
Головне, через що батьки віддають дітей в недержавні школи - бажання знайти оптимальну освітню програму для дитини. У приватних шкіл у цьому плані є перевага. Вони мають можливість виходити за рамки державних стандартних програм, збільшувати годинник для поглибленого вивчення тих чи інших предметів, в яких зацікавлені діти та їхні батьки. Крім того, завдяки авторськими методиками можна виховувати в учнів певні навички і якості: ділову активність, комунікабельність і т.д. Але не можна забувати і про навчальні плани, розроблених Міністерством освіти і науки РФ. Щоб випускники приватної школи мали можливість вступити до вузів, вони повинні мати атестат державного зразка. Для цього приватній школі треба пройти акредитацію. Це буде можливо тільки після п'яти років успішної діяльності. У школах без держ. акредитації для отримання атестатів учні здають іспити в базовій школі району.
6
В отриманні акредитації зацікавлені не тільки учні, а й приватні школи. Вони, за законом «Про освіту», вважаються некомерційними підприємствами, а отримавши акредитацію, мають право на фінансову допомогу з бюджету.
7
Основою для будь-якої школи є викладацький склад. Зібрати колектив однодумців нелегко. До того ж, вчителі мають бути висококваліфікованими фахівцями - саме в цьому закладено успіх приватного освітнього закладу.
Зверніть увагу
За законом Російської Федерації «Про освіту», приватні школи є некомерційними організаціями. Тому вони позбавлені можливості відкриття накопичувальних рахунків для акумулювання прибутку. Всі зароблені освітнім закладом гроші можуть направлятися тільки на цілі, визначені статутом школи.
Корисна порада
Незважаючи на те, що НОУ (недержавні освітні установи) платять податки на прибуток, майно і землю, вони звільняються від сплати ПДВ.