Як не сісти на мілину.

За певних обставин «на мілині» можуть виявитися як досить забезпечені люди, так і ті, хто має досить помірний дохід. Щоб уникнути настільки неприємної долі, важливо вміти ретельно планувати свої витрати і постійно стежити за бюджетом.
Інструкція
1
Акуратно ведіть особистий або сімейний бюджет. Заведіть записну книжку на паперовому носії або ведіть спеціальну комп'ютерну форму. Так ви точно будете знати про свої доходи та витрати. Щоб «не сісти на мілину», важливо завжди стежити за тим, щоб перші не перевищували останніх.
2
Проаналізуйте статті ваших доходів і витрат. Подумайте про те, що саме ви можете зробити, щоб збільшити достаток і знизити витрати. Задумайтесь про пошук більш високооплачуваної роботи, можливості додаткового заробітку. Пошукайте способи зменшити витрати. Ціни в магазинах сильно відрізняються. Не надавайте особливого значення сумнівному престижу, якщо можна заощадити до 50% ваших грошей, купуючи той же набір продуктів у магазині економ-класу, а не у фешенебельному цілодобовому супермаркеті.
3
Почніть збирати гроші. При цьому не важливо, скільки ви заробляєте. Щоразу з надходженням коштів в ваш бюджет відкладайте деяку суму. Так ви з часом зможете дозволити собі дорогі покупки або, може бути, довгоочікувану відпустку - подорож, про який так давно мріяли. Ретельно плануйте ваші витрати. Дозволяйте їх собі тільки в тому випадку, коли у вас в гаманці або на банківській карті є для цього кошти. Завжди оцінюйте необхідність ваших покупок. Приміром, чи варто витрачати гроші на сумнівні розваги і зайві речі? Наскільки важливо для вас чергове придбання?
4
Оформіть депозитний вклад у банку з хорошою репутацією під вигідний відсоток. Нехай ваші гроші працюють на вас. Таким способом зручно зберігати і збирати гроші на який-небудь захід, наприклад, відпустку, весілля, ювілей і т.д. Якщо ви впевнені в бізнесі, наприклад, вашого приятеля, ви також можете вкласти свої кошти під вагомий відсоток.
5
Не беріть грошей в борг, якщо твердо не впевнені в тому, що повернете його вчасно. Враховуючи доступність кредитів, намагайтеся все ж жити за коштами, тому в іншому випадку ви ризикуєте влізти в борги, перебувати в постійній грошової залежності, залишаючись «на мілині».