Як не опускати руки.

Навряд чи знайдеться людина, яка жодного разу не потрапляв в безвихідне становище. Здається, удача відвернулася від вас - кругом одні проблеми, а спроби їх вирішити ні до чого не приводять. Дуже важливо в такій ситуації не опустити руки.
Інструкція
1
Складіть список неприємностей, які вас турбують, в порядку важливості і терміновості. На іншому аркуші паперу напишіть можливі способи їх вирішення. Якщо проблема дуже складна, розбийте її на етапи і визначте приблизні терміни необхідних дій.
2
Докладно напишіть, що вам може знадобитися, до кого можна звернутися за допомогою, які можуть виникнути перешкоди. Навряд чи вийде передбачити все, однак ви відчуєте себе спокійніше і впевненіше, якщо у вас буде чіткий продуманий план дій. До того ж такі план допоможе побороти паніку і відчуття безнадійності. Кожен виконаний пункт - це крок на шляху до перемоги, обов'язково позначайте його в переліку намічених дій.
3
Постарайтеся зрозуміти, що стало причиною проблеми. Можливо, фатальну роль зіграли ваші звички і риси характеру. Не намагайтеся закривати очі на це, інакше, якщо ви не приймете заходів, проблема повернеться. При цьому не варто перебільшувати значення ваших дій і займатися самоїдством, інакше ви ризикуєте впасти в депресію. Якщо ви прийшли до висновку, що на вас лежить певна частка провини за спіткали вас неприємності, складіть на окремому аркуші список дій, яких вам слід уникати, і звичок, від яких потрібно позбутися.
4
Радьтеся з людьми, які були в такій ситуації і успішно її змінили, вивчайте чужий вдалий досвід. Однодумців і консультантів ви можете знайти і серед своїх знайомих, і на різноманітних інтернет-форумах.
5
Якщо проблеми гнітять вас, і ви не можете звільнитися від обтяжливих думок, постарайтеся уявити, що пройшло вже багато років, і погляньте на ситуацію здалеку. Згадайте, що вас засмучувало 10 років тому - швидше за все, пристрасті з цього приводу давно вляглися, а переживання майже забулися. Повірте, що і нинішня ситуація сприйматиметься вами так само спокійно через якийсь час.
6
Дозволяйте собі час від часу відпочинок. Найкращий ефект дають заняття спортом, особливо на свіжому повітрі. Велосипедні або лижні прогулянки, плавання, тренажерний зал дадуть вам відчуття м'язової радості і дозволять відволіктися від проблем.