Як не слухати шум.

Медики і екологи б'ють тривогу: шумове навантаження та її шкідливий вплив на людину зростає. Лавина небажаних звуків заважає нормальній роботі та відпочинку, негативно впливає на нервову і серцево-судинну систему, слух. Як уберегти себе від агресивних шумів?
Інструкція
1
Слуховий апарат людини сприймає звуки в діапазоні від 20 до 20000 герц. Все, що понад, - це ультразвукові коливання хвиль. В побутовому побуті прийнято вимірювати інтенсивність звуків в децибелах. Т.зв. «Больовий поріг» для вуха - приблизно 130 децибел.
2
Дратувати слух, особливо в нічний час, можуть різні шуми: кондиціонерів, вентиляторів, різних промислових технічних пристроїв, будтехніки, проїжджаючого транспорту. За нормами рівень шуму в приміщеннях вдень не повинен перевищувати 40 децибел, а з 23.00 до 7.00 ранку - 30. Звичайна розмова, неголосно включена музика - це приблизно 40-45 децибел.
3
Застрахуватися від «несанкціонованого» шуму, на жаль, проблематично: гул літаків, рев сирен, хлопки салютів, шум-гам застіль у сусідів некеровані і непередбачувані. Однак відгородити себе від надмірного акустичного тиску в певній шумовий середовищі можна.
4
Позначте для себе: постійно оточують людей шуми (наприклад, у житло) мають різну природу. Звичайний шум багатоквартирних будинків - це так званий «повітряний шум»: мова, музика, звуки телевізора і радіо, гавкіт собак. «Ударний шум» - звуки, що виникають при безпосередньому впливі джерела шуму на конструкцію будівлі. «Акустичний шум» проявляється у вигляді луни і характерний для порожніх приміщень. Поглинається меблями, килимами, іншими предметами інтер'єру.
5
Ефективно «повітряний» і «ударний» шуми можна погасити тільки оздобленням приміщень звукоізолюючими і шумопоглинаючими матеріалами. Процес витратний: буде потрібно звукоізоляція і стелі, і стін. Іноді переважніше подбати про звуковий захисті статі у сусідів зверху, ніж планувати роботу зі своїм стелею.
6
Звукоізолюючі властивості мають такі матеріали: бетон, керамзитобетон, цегла, гіпс. В ряду шумопоглинальних матеріалів - пробка, плити з базальтової вати, інші мінеральні волокнисті матеріали, пориста гума. Завдяки високій щільності об'єднує в собі властивості і звукоізоляції, і шумопоглощения ніздрюватий бетон автоклавного тверднення. Дрібні повітряні бульбашки закритої структури, що містяться в цьому матеріалі, дозволяють йому ефективно поглинати і гасити звукові хвилі.
7
Щоб в квартирі стало тихіше, перевірте всі можливі канали розповсюдження шуму від сусідів. Це можуть бути огріхи будівельних робіт: погано закладені прорізи для укладання проводів, зазори між дверима і дверною коробкою, ніші в важкодоступних місцях у ванній, конструкції вентиляційних вікон. Фахівці підкажуть, які цементні розчини і готові будівельні суміші краще використовувати для заповнення пустот.
8
Позбутися від вуличних шумів допоможе установка в квартирі вікон із ПВХ. Майстри пояснять, як вибрати для цих цілей дво- або трикамерні склопакети з системою самовентиляції і клапаном-проветрівователем. Переважні кілька шарів ущільнення між стулками і рамою.
9
Для захисту від шуму придбайте засоби індивідуального захисту - беруші. Ці недорогі вкладиші у вуха є найдоступнішими і простими Звукоїзолятори. Ще надійніше великі амбушюри (їх ще називають «лопухами») - м'які валики в навушниках.
Зверніть увагу
Будьте обачні при відвідуванні дискотек і концертів рок-музики. Любов до гучних видовищ може спровокувати глухоту, адже рівень шуму там деколи досягає 90 децибел. Відомо, що приглухуватістю страждають і спортсмени-мотогонщики, і байкери.
Корисна порада
При виборі квартири в споруджуваному будинку звертайте увагу на закладення швів, наявність тріщин, пустот в панелях перекриттів, в перегородках. Пам'ятайте: чим товще будуть перегородки, тим тихіше буде в кімнатах.
Дуже часто на фотографіях, зроблених при низькому рівні освітленості, з'являється цифровий шум . Звичайно, в ідеалі, потрібно використовувати при зйомці додаткове освітлення, але в деяких випадках можна врятувати галасливі зображення, застосувавши спеціальні фільтри для видалення шуму.
Вам знадобиться
  • Програма Photoshop
  • Плагін Imagenomic Noiseware Professional
  • Фото для обробки
Інструкція
1
Відкрийте фотографію в редакторі Photoshop командою Open («Відкрити») меню File («Файл»), або поєднанням клавіш Ctrl + O. У вікні провідника виберіть потрібний файл і натисніть на кнопку «Відкрити».
2
Створіть дублікат шару в відкритому документі. Для цього встановіть покажчик курсору на єдиний шар в палітрі Layers («Шари») і клацніть правою кнопкою миші. В контекстному меню, яке з'явиться після цього нехитрого дії, виберіть команду Dublicate layer («Дублювати шар»).
3
Запустіть плагін Imagenomic Noiseware Professional. При установці за умовчанням цей плагін ставиться в папку Imagenomic і викликається через пункт Imagenomic меню Filter («Фільтр»).
4
Налаштуйте фільтр. У Noiseware Professional є можливість використовувати готові пресети і призначені для користувача настройки. Для початку спробуйте застосувати до фотографії будь-який з пресетів списку Settings («Настройки») в лівій верхній частині вікна фільтра. Ви можете поспостерігати результат застосування пресету в вікні фільтра.Сравніте результати застосування різних налаштувань, відкривши кілька превью. Для цього клацніть правою кнопкою миші по кнопці з трикутником близько слова Preview в верхній частині вікна фільтра та виберіть команду New Preview («Нове превью»). Застосуйте кілька різних пресетів і порівняйте результати.Для точнішої ручної настройки фільтра перейдіть в ручний режим, переключивши Profile з режиму Automatic на Manual в нижньому правому куті вікна.
5
Клацніть лівою кнопкою миші по інструменту Multiple Regions Selection Tool у верхній частині вікна фільтра. За допомогою цього інструменту виділіть у вікні превью кілька областей з високим рівнем шума.Щелкніте по вкладці Tonal Range. Пересуваючи повзунки, вкажіть, в яких областях міститься максимальна кількість шуму і в яких областях цей шум треба прибрати. Результат застосування налаштувань ви можете відразу оцінити в вікні превью.Щелкніте по вкладці Color Range і вкажіть те ж саме для різних кольорів. Якщо цифровий шум на зображенні доводиться на зелений, жовтий або синій колір, виставите для цих квітів максимальний рівень видалення шума.Щелкніте по вкладці Detail і налаштуйте загальний рівень видалення шуму і збереження деталей. В поле Detail Enhancement налаштуйте різкість і контраст за допомогою повзунків. Результат застосування налаштувань буде відображено у вікні «Прев'ю».
6
Застосуйте фільтр, натиснувши кнопку ОК.
7
Міняючи ступінь прозорості шару, до якого був застосований фільтр, добийтеся оптимального поєднання початкового зображення і результатів роботи фільтра. Прозорість шару можна змінити, скориставшись регулятором Opacity в верхній частині палітри "Шари".
8
Збережіть оброблене зображення під іменем, відмінним від імені вихідного файлу, скориставшись командою Save As («Зберегти як») меню File («Файл»).