Як вилікувати дитину без антибіотиків. зниження імунітету після антибіотиків.

Маленькі діти часто хворіють і в більшості випадків гострі респіраторні захворювання. Частина з них складають бактеріальні, частина - вірусні інфекції. Нерідко батьки, не чекаючи лікаря, самостійно приймають рішення лікувати дитину антибіотиками, щоб прискорити його одужання і не допустити ускладнень. Однак застосування антибіотиків потрібно далеко не завжди.
Вам знадобиться
  • - прохолодне вологе повітря в кімнаті;
  • - рясне пиття;
  • - парацетамол або ібупрофен;
  • - фізіологічний розчин;
  • - вазелінове, персикове або оливкове масло;
  • - лікарські трави;
  • - сода;
  • - сіль;
  • - йод.
Інструкція
1
Якщо ваша дитина скаржиться на нездужання, кашляє, у нього нежить і висока температура, першим ділом викличте лікаря. Не маючи медичної освіти, складно поставити вірний діагноз, навіть якщо симптоми захворювання вам знайомі добре: інфекцією можуть бути уражені різні відділи дихальної системи, тому й лікування необхідно теж різне.
2
У кімнаті, де живе дитина, повинен бути прохолодне вологе повітря: температура 16-18 градусів, відносна вологість 50-70%. Зрозуміло, малюка потрібно тепло одягнути.
3
Рясно поїть дитину водою, чаєм, негазованої мінеральної водою. Приготуйте відвар родзинок, компот із сухофруктів, чай з малиною або медом, якщо немає алергії. Це необхідно для прискорення процесу тепловіддачі, виведення з організму токсинів, розрідження слизу і мокротиння. Температура пиття повинна бути приблизно дорівнює температурі тіла малюка, щоб рідина швидко всмоктується в кров і не допускала її згущення.
4
Підвищення температури тіла означає, що в організмі йде активний процес вироблення інтерферону, необхідного для боротьби з вірусом. Якщо дитина переносить підвищену температуру нормально (бігає, грає, поводиться як завжди), то до призначення лікаря не збивайте її жарознижувальними засобами. Якщо ж у малюка є захворювання нервової системи, схильність до судом, дитина об'єктивно погано себе почуває або температура перевищила 39 градусів, дайте парацетамол або ібупрофен (дітям старше 6 місяців).
5
Не використовуйте для зниження температури обгортання вологим простирадлом, обдування дитини струменем повітря від вентилятора, грілки з льодом: холод може викликати спазм судин шкіри, при цьому її температура знижується, а температура внутрішніх органів підвищується, що дуже небезпечно. Крім того, не розтирайте малюка горілкою і оцтом: через шкіру алкоголь і кислота швидко всмоктуються в кров, що може викликати інтоксикацію організму.
6
При нежиті кожні 1-2 години закопуйте маляті в обидві ніздрі по 3-4 краплі фізіологічного розчину, який можна купити в аптеці. Його можна замінити розчином кухонної солі: 1 чайна ложка солі на 1 літр кип'яченої води. Скачайте з вати турундочки, змочіть їх вазеліновим, оливковою або персиковим маслом і змастіть дитині носові ходи, щоб слизові оболонки носа не висихала. Чи не капає розчини антибіотиків, грудне молоко і судинозвужувальні краплі («Нафтизин», «Санорин», «Галазолін», «Назол»).
7
Гострі респіраторні вірусні інфекції супроводжуються кашлем, за допомогою якого дихальні шляхи очищаються від слизу. Щоб вона не висихала, необхідно рясне тепле пиття. Не використовуйте без призначення лікаря протикашльові засоби. Полегшити відходження мокроти допоможуть розріджують її препарати: «Амброксол», «Бромгексин», «АЦЦ», «Мукалтин», нашатирно-анісові краплі).
8
При болю в горлі обмотайте шию дитини теплим шарфом. Не давайте гарячих напоїв (тільки теплі), годуєте протертою їжею. Щогодини або 2 необхідно полоскати горло будь-яким з наступних розчинів: - 1 ч.л. солі, 1 ч.л. соди, 2 краплі йоду на 1 склянку води; - 1 ч.л. соди на 1 склянку води; - настій подорожника: 2.ст.л. листя на 1 склянку окропу; - настій шавлії (соснових бруньок, ромашки, кропиви і т.д.): 3-4 ст.л. на 200 мл окропу.
9
Якщо лікар діагностував вірусну інфекцію і призначив противірусні препарати («Ремантадин», «Рибавірин») або інтерферони («Гриппферон», «Арбідол», «Аміксин» і т.д.), організуйте їх прийом дитиною в строгому відповідно до вказівок лікаря. Також нерідко для лікування вірусних інфекцій призначають гомеопатичні засоби («Афлубін», «Анаферон», «Оціллококцінум» і т.д.). Хороший лікувальний ефект надає фізіотерапія і масаж.
10
У тому випадку, якщо лікар встановив гостру бактеріальну інфекцію, загострення хронічної бактеріальної інфекції або бактеріальне ускладнення вірусної інфекції, прийом антибіотиків обов'язковий: без них можуть виникнути ревматичні ускладнення, суглобові болі, зміни в серцевих клапанах.