Як повинна додавати у вазі дитина до року.

Протягом першого року життя дитини щомісяця оглядає педіатр. Однією з обов'язкових процедур є зважування. За його результатами лікар робить висновок про те, як малюк набирає масу тіла і не потрібна йому додаткове харчування. Ви можете самостійно оцінити прибавку ваги вашої дитини.
Вам знадобиться
  • - ваги
Інструкція
1
Регулярно зважуйте малюка на дитячих вагах. При їх відсутності користуйтеся підлоговими: встаньте на ваги без дитини, запам'ятайте свою вагу, потім візьміть малюка на руки і зважте разом. Відніміть з отриманого результату свою масу тіла, і ви дізнаєтеся вага дитини. Не старайтесь щодня відслідковувати прибавку: для отримання об'єктивної картини достатньо робити це 1 раз на тиждень.
2
У медичній літературі можна зустріти різні методики розрахунку оптимальної маси тіла дитини до року. Згідно з однією з них, в середньому здоровий доношений малюк повинна додавати по 800 грамів на місяць, тобто формула орієнтовного розрахунку буде виглядати наступним чином: М (г) = m + 800n, гдеm - маса тіла дитини при народженні; n - вік в місяцях .
3
Інша методика передбачає поступове зниження щомісячної надбавки на 50 г, починаючи з 4 місяця. Для зручності орієнтуйтеся на наступні показники: 1 місяць - 600 г; 2 місяці - 800 г; 3 місяці - 800 г; 4 місяці - 750 г; 5 місяців - 700 г; 6 місяців - 650 г; 7 місяців - 600 г; 8 місяців - 550 г; 9 місяців - 500 г; 10 місяців - 450 г; 11 місяців - 400 г; 12 місяців - 350 г.
4
Діти додають у вазі по-різному: хтось більше норми, хтось менше. Якщо ваша дитина набирає масу тіла повільніше, ніж належить, то є ймовірність, що він не наїдається або хворий, тому обов'язково проконсультуйтеся з лікарем. Педіатр випише вам схему годування, при якій потреби малюка забезпечуватимуться повною мірою, тому що недостатнє харчування може привести до відставання в руховому розвитку.
5
Ви можете самі розрахувати приблизний обсяг харчування (V), який повинен щодня отримувати дитина, орієнтуючись на формули: - для дітей молодше 2 місяців: V = 800 - 50 (8-n), де n - вік дитини в тижнях; - для дітей старше 2 місяців: V = 800 + 50 (n-2), де n - вік дитини в місяцях.
6
Якщо дитина додає у вазі більше ніж треба, не переживайте, що перегодовуєте його. Малюк сам знає, скільки йому потрібно молока або суміші, а якщо і з'їсть зайвого, то сригнет. Крім того, не всі діти набирають вагу рівномірно: протягом перших місяців дитина може додавати багато, а наступні - менше, і це не є відхиленням від норми.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=iZKScz-FiAE