Як упорядкувати свій будинок і квартиру.

Підбір меблів і предметів декору для благоустрою квартири або будинку - важливе завдання у формуванні інтер'єру. Кожен предмет в будинку повинен мати своє призначення, виконувати певну функцію, стояти на своєму місці.
Інструкція
1
Упорядковуючи своє житло, потрібно думати про раціональне і зручному розташуванні різних предметів побуту. Групуйте елементи інтер'єру, створюючи функціональні зони. Наприклад, спробуйте з'єднати диван, крісла, журнальний столик для утворення компактної зони відпочинку. А робочу зону, де важливі письмовий стіл, книжкова шафа, полиці з потрібними робочими матеріалами, визначте в іншій частині кімнати. Таким чином, всі предмети будуть стояти на своїх місцях і нести своє смислове навантаження.
2
Прагніть якомога непомітніше зв'язати всі зони, вдаючись до різних елементів декору. Роль «зв'язки» може виконувати телевізор, який непогано встановити посеред створених зон, невеликі килимки, виконані в одному стилі, картини.
3
Не варто захаращувати квартиру меблями. Зайві статуетки, полиці і шафи не створять затишку і комфорту. Розставляйте меблі, враховуючи пропорції приміщення. Масивна, висока меблі підійде для кімнат з великою площею. У маленькій же квартирі практичніше розмістити трансформовану меблі - доладні столи та стільці, диван-ліжко, вбудована шафа.
4
При впорядкуванні квартири йди будинку слід прагнути до того, щоб певний простір в приміщеннях завжди залишалося заставленим меблями: свобода пересування і правильно розставлені дивани-стільці будуть створювати позитивне сприйняття інтер'єру.
5
Не обов'язково, щоб всі предмети меблювання кімнат були з одного гарнітура, однієї і тієї ж фактури і стилю. Але всі вони повинні відповідати один одному за розмірами, характером інтер'єру в цілому. Можна вміло поєднувати нову і стару меблі, але робити це слід обережно, не переборщуючи. Особливий, сімейний дух індивідуальність будинку можна створити, використовуючи предмети старовини, пов'язаних з історією родини.
6
Облаштовуючи житло, треба враховувати, що всі речі, що знаходяться в кімнатах, повинні бути об'єднані спільними рисами. Наприклад, узгоджені за кольором, малюнку, обсягом.
7
Чи не нагромаджуйте приміщення кольором. Залиште яскраві соковиті фарби або на стінах, або на оббивці меблів. Якщо ж шпалери і меблювання наповнити разносочним колорит, кімната буде створювати відчуття хаосу.
8
Освітлення теж повинне «вливатися» в характер інтер'єру квартири або будинку. Хоча лампи і люстри можуть бути і різними за формою і оформленню, стиль все ж повинен збігатися із загальною концепцією.
9
В оздобленні місця проживання людини важливе місце віддане творам декоративного характеру. Посуд, статуетки, штори, підлогове покриття доповнять оздоблення квартири або будинку. Однак не слід зловживати великою кількістю таких елементів.
Корисна порада
Упорядкувати квартиру можна за фен-шуй. Розставивши меблі та інші предмети побуту за правилами цього східного мистецтва, ви створите не тільки комфортну і затишну обстановку, але і наповніть місце вашого проживання позитивною енергетикою. Облаштовуючи житло, враховуйте смаки і звички що у ньому людей.
У 2011 році в Москві був проведений конкурс з благоустрою міста «Московський дворик», в результаті якого був визначений, в тому числі, найупорядженіше район столиці. Пальму першості отримало Північне Бутово, друге місце було віддано Савелко, а третє - Соколиній горе.
Район Північне Бутово розташований на південь від МКАД, в Південно-Західному окрузі столиці. Саме тут наприкінці 80-х років XX століття почався експеримент за оригінальною плануванні, забудові та благоустрою. Це один з найбільш екологічно чистих районів Москви - тут немає великих підприємств, поруч лісовий масив (Битцевский парк) і річка. У той же час відмінно розвинена інфраструктура, є кілька великих торгових центрів, 21 дитячий садок, 12 середніх шкіл, громадські організації і безліч закладів дозвілля та спорту, а також діюча православна церква (храм великомучениці Параскеви П'ятниці). Благоустрою району приділяється велика увага з боку столичної влади. Щороку парки, двори, сквери проводяться в порядок. Розбиваються квітники, влаштовуються невеликі фонтани, пішохідні доріжки викладаються плиткою, з'являються нові дитячі та спортивні майданчики, обладнані столами для настільного тенісу і тренажерами. Другим з благоустрою місцем столиці був визнаний Зеленоградський район Савелко. Тут також сприятлива екологічна обстановка, безліч спортивних майданчиків, парки, великий міський ставок. Безсумнівно, головною прикрасою Савелок можна назвати Церква Миколи Чудотворця, одне з найстаріших будівель міста. Третє місце серед найбільш упорядкованих районів Москви зайняла Соколина гора. Це один з найстаріших промислових центрів столиці, тут розташовано понад 90 підприємств машинобудування і металообробки. Тут проживає більше 84 тисяч чоловік, є безліч спортивних організацій, театрів, дозвіллєвих центрів. Комісія взяла до уваги стан дворів, тротуарів, зупинок громадського транспорту, фасадів будинків, дитячих і спортивних майданчиків та багато іншого.