Як виписати товарно-транспортну накладну.

При перевезенні автотранспортом на вантаж оформляється транспортна накладна. З 25.07.2011г. діє її нова форма, яка замінила раніше діяла товарно-транспортну накладну 1-Т.
Інструкція
1
Нова форма транспортної накладної не містить товарного розділу і виглядає інакше, ніж звична для бухгалтерів товарно-транспортна. Вона виписується на одну або кілька партій вантажів по числу транспортних засобів, що беруть участь у перевезенні, тобто на кожен автомобіль.
2
Форма транспортної накладної складена таким чином, що заповнюється усіма учасниками перевезення вантажу. Але спочатку її виписує і раніше вантажовідправник.
3
Вкажіть дату і номер заявки на перевезення вантажу. Впишіть повне найменування, адресу місця знаходження вашого підприємства-вантажовідправника, прізвище, ім'я, по батькові та контактний телефон співробітника, відповідального за перевезення. Заповніть такі ж дані по вантажоодержувачу.
4
Потім напишіть найменування вантажу, його стан, кількість місць, маркування, спосіб упаковки і вид тари, масу вантажних місць, їх габаритні розміри (висоту, довжину, ширину), обсяг в кубічних метрах. Зверніть увагу, що ціна і вартість товарів в новій накладної не відображаються. При наявності сертифікатів, паспортів якості та інших обов'язкових документів зробіть позначки в розділі «Супровідні документи».
5
Далі в пункті «Вказівки вантажовідправника» опишіть параметри транспортного засобу, необхідного для перевезення вантажу (вантажопідйомність, тип, марка, місткість тощо), санітарні, карантинні, митні вимоги, рекомендації по температурному режиму перевезення, граничним термінами доставки, відомості про запірно-пломбувальних пристроях. Вкажіть оголошену цінність вантажу.
6
В розділі «Прийом вантажу» і «Здача вантажу» позначте планову дату і час подачі автотранспорту, адреси вантаження і вивантаження. Зафіксуйте фактичну дату та час прибуття транспортного засобу.
7
Пункти накладної про умови перевезення, перевізнику, транспортному засобі, застереження і зауваження, інші умови, вартість послуг і порядок розрахунку провізної плати заповнює перевізник.
8
Роздрукуйте транспортну накладну в 3 примірниках для кожного з учасників перевезення: вантажовідправника, перевізника та вантажоодержувача. Підпишіть накладну у керівника вашого підприємства або співробітника, якому довірено право підпису фінансових та господарських документів, поставте дату виписки і печатку підприємства.