Як робити будинок з бруса. підлога у квартирі з бруса.

Будинок з бруса не менш екологічний, ніж будинок з колод, але дає меншу усадку. При цьому технологія побудови простіше, тому викласти зруб з готового бруса набагато легше, з цим може впоратися навіть непрофесійний будівельник.
Вам знадобиться
  • - брус;
  • - льон, джут або пакля;
  • - фундамент;
  • - бітум;
  • - руберойд;
  • - рейки;
  • - бензопила;
  • - конопатка;
  • - молоток;
  • - металеві штирі або дерев'яні наппелі.
Інструкція
1
Придбайте готовий брус, оскільки для виготовлення його в домашніх умовах потрібно спеціальне обладнання. Відразу ж відбракує поганий брус: в ньому не повинно бути глибоких тріщин (вони приведуть до загнивання деревини надалі), ознак гниття, навіть легкої синяви. Крім того, огляньте поверхню на наявність жучків-шкідників. Всі бруси повинні бути рівними, з гладкою поверхнею.
2
Нанесіть на поверхню фундаменту розплавлений бітум тонким шаром, зверху покладіть смугу руберойду. Після того як бітум застигне, повторіть процедуру. Додатково для захисту нижніх брусів від загнивання обробіть нижню сторону антисептиком або просоченням з відпрацювання машинного масла.
3
Оберіть найбільш зручний для вас варіант врубки. Найпростіший спосіб, для якого вам знадобиться лише бензопила - «в лапу». Щоб торці були зрізані однаково, підготуйте шаблони і проведіть розмітку на всіх брусах. Потім виріжте вруби бензопилою.
4
Почніть укладання першого вінця зрубу. Для цього на підготовлений фундамент укладіть оброблені антисептичним складом рейки, товщиною 10-15 мм. Рейки повинні бути розташовані поперек стіни, на відстані 25-30 см один від одного.
5
Поверх рейок укладіть перший вінець зрубу. Переконайтеся за допомогою будівельного рівня, що перший шар брусів утворює ідеально горизонтальну поверхню. Потім вільний простір між фундаментом і брусами заповніть монтажною піною.
6
Покладіть на перший вінець шар утеплювача: мох, джут або клоччя. Клоччя або мохи при цьому розкладайте з напуском по 10 см, щоб надалі використовувати їх для конопатки.
7
Покладіть другий вінець брусів і закріпіть його за допомогою металевих штирів або дерев'яних нагелів. Просвердлити отвори під штирі краще заздалегідь.
8
Таким чином зведіть весь зруб. Два верхніх вінця НЕ закріплюйте, оскільки їх потрібно буде знімати для установки стельової балки. Дах слід встановлювати лише після того, як зруб дасть усадку.
9
У процесі зведення зрубу залишайте невеликі проміжки в вінцях, в тому місці, де плануються двері та вікна. Після того як зруб буде готовий, виріжте отвори за допомогою бензопили. При цьому вони повинні бути вище і трохи ширше передбачуваних вікон і дверей, з розрахунком на усадку.
10
Коли зруб з бруса буде готовий, укладіть на нього дошки і руберойд (або шифер), закріпіть. Залиште зруб на зимівлю, щоб він міг дати усадку.
11
Через кілька (мінімум сім-вісім) місяців почніть конопатіть стіни. Утеплювач скручуйте в джгут і забивайте за допомогою конопатки і молотка в щілини між брусами.
12
Встановіть вікна та двері, використовуючи окосячку (щоб дверна і віконна коробка не деформувалися при усадці). Зведіть дах і постеліть підлогу, проведіть оздоблювальні роботи.