Як потрібно здавати кров на антитіла.

Антитіла, інакше їх називають імуноглобуліни, виробляються організмом людини при проникненні в кров чужорідних клітин. Вони розпізнають і блокують віруси та бактерії, запускаючи захисний механізм імунної системи. По зміні кількості антитіл певного класу лікар може судити про виникнення нового захворювання або активізації хронічного.
Вам знадобиться
  • - направлення лікаря на здачу аналізу крові.
Інструкція
1
Отримайте у лікуючого лікаря направлення на здачу аналізу крові на антитіла. У ньому доктор точно вкаже групу імуноглобулінів, що підлягають дослідженню. Покажіть напрямок медсестрі в лабораторії. Так ви будете впевнені, що не переплутали складні терміни, а медпрацівники вас зрозуміли правильно.
2
Змініть свій харчовий раціон за 2-3 дні до проведення аналізу на антитіла. Кров для дослідження беруть з вени, т.к. концентрація імуноглобулінів найбільш висока в сироватці. Вплинути на результати можуть будь-які речовини, що потрапляють в кровоносну систему з перевареної їжі.
3
Відмовтеся від жирної, гострої, копченої, смаженої їжі. Скоротіть до мінімуму кількість солі у стравах. Чи не приправляйте їжу майонезом і оцтом. Їжте більше овочів і зелені. Утримайтеся від тонізуючих напоїв (кава, чай), а також від соків і, звичайно ж, алкоголю.
4
В день проведення аналізу вам доведеться поголодувати до закінчення процедури. Кров здають строго натщесерце. Останній прийом їжі повинен відбутися не менш ніж за 8 годин до дослідження. Повечеряйте напередодні нещільно. Вранці допустимо тільки пити чисту негазовану воду.
5
Не приймайте ліки протягом 2-3 діб перед забором крові. Лікувальні препарати, наприклад, антибіотики, активно борються з хвороботворними мікроорганізмами в крові. Їх наявність може спотворити об'єктивну картину вироблення антитіл організмом самостійно. Якщо скасувати прийом лікарських засобів неможливо за життєвими показаннями, попередьте про це лікаря.
6
Не відвідуйте перед здачею аналізу крові фізіотерапевтичні процедури (масаж, прогрівання і т.д.). Перенесіть на пізніший термін також проведення флюорографії, МРТ, біопсії, ректальних обстежень та ін. Ваш лікуючий лікар також повинен знати: які антитіла вже були у вас виявлені і чи проводили вам переливання крові.
7
Заспокойтеся і розслабтеся перед відвідуванням процедурного кабінету. На результати аналізу може вплинути занадто швидка ходьба, підйом по сходах. Постарайтеся вгамувати хвилювання і відкинути негативні думки.
8
Попередьте медсестру про особливості вашого організму, які можуть виникнути в ході процедури. До них відносяться: втрата свідомості, запаморочення, підвищення (зниження) артеріального тиску, погана згортання крові і т.д. Після здачі аналізу зігніть руку в лікті і міцно притисніть. Не йдіть одразу з лабораторії, посидьте в коридорі. При появі будь-яких хворобливих симптомів звертайтеся до медсестри.