Як потрібно паяти. для чого потрібна каніфоль.

Уміння паяти може стати в нагоді в самих різних ситуаціях, починаючи від ремонту радіоелектронної апаратури і закінчуючи необхідністю запаяти потекшіе автомобільний радіатор. Знання правильної технології дозволяє виконувати пайку з високим ступенем надійності.
Вам знадобиться
  • - паяльник;
  • - припій;
  • - флюс.
Інструкція
1
У переважній більшості випадків пайка пов'язана з ремонтом або складанням радіоелектронних пристроїв. Щоб не пошкодити електронні компоненти, правильно виберіть потужність паяльника, вона повинна становити від 25 до 60 Вт. Чим дрібніше і чутливіші до перегріву елементи, тим більш слабким повинен бути паяльник. Наприклад, для пайки мікросхем слід використовувати найслабший прилад. Для пайки висновків трансформаторів та інших масивних елементів підійде більш потужний.
2
Щоб пайка вийшла якісною, дотримуйтесь наступних правил. Перш за все, підготуйте місце пайки і висновки елементів, їх треба зачистити і залудити - тобто покрити тонким шаром припою. Для пайки вам знадобиться флюс, застосовуйте каніфоль або її спиртовий розчин. В останньому випадку зручно використовувати флакон з пензликом з-під лаку для нігтів.
3
Перед початком пайки підготуйте жало паяльника. Його кінчик повинен бути покритий рівним шаром припою. Якщо жало чорне, вигоріле, акуратно зачистите його надфілем, потім опустіть в каніфоль і тут же залудити. Паяти непідготовленим паяльником важко, він не тримає припій.
4
Слідкуйте за тим, щоб пайка була «холодної», тобто виконаної погано прогрітим паяльником. При такій пайку припій не рідкою, а грудкуватий, місце з'єднання не заливати їм, а замазується. Колір паяного таким способом з'єднання тьмяний, сірий. Подібна пайка дуже ненадійна і не забезпечує потрібного контакту.
5
Якщо ви впаивать в плату радіодеталей, то при правильній технології припій повинен повністю облягати ніжку деталі і захоплювати всю контактну площадку навколо неї. Колір застиглого припою в цьому випадку сріблястий, яскравий. Така пайка дуже надійна.
6
Самостійно збираючи електронний пристрій, звикайте робити все дуже акуратно і красиво. Краса є запорукою надійної роботи виробу. Якщо пристрій зляпати абияк, монтаж дуже недбалий, проводи проведені зовсім безладно, очікувати гарної роботи від такого виробу не доводиться. Заощадивши час на монтажі, ви пізніше витратите його набагато більше на пошук причин непрацездатності зібраного пристрою. І навпаки, якщо все зроблено акуратно і красиво, пристрій зазвичай починає працювати без будь-якої наладки.
7
Іноді виникає необхідність пайки металевих або сталевих деталей. Каніфоль в цьому випадку не підійде, необхідно використовувати спеціальні магазинні флюси для паяння металевих елементів. Як варіант, ви можете скористатися таблеткою звичайного аспірину. Працюйте в добре провітрюваному приміщенні, так як дим від аспірину дуже їдкий (не вдихати його). Пам'ятайте про те, що аспірином не можна паяти електронні компоненти.
8
Як флюс для пайки заліза ви також можете використовувати соляну кислоту з кинутим у неї шматочком цинку. Можна використовувати цинк від корпусу старої батарейки. На невеликій флакон об'ємом приблизно 50 мл потрібно третя частина корпусу батарейки - просто поріжте пластинку цинку ножицями, покладіть обрізки у флакон і залиште приблизно на добу. Флюс на місце пайки наносите пензликом.