Як відбілити шкарпетки.

На білих шкарпетках часто з'являються забруднення, що не відпираються порошком. Всьому виною пил і бруд, яка проникає крізь відкрите взуття. Відбілити носочки можна за допомогою цілого ряду засобів.
Вам знадобиться
  • - плямовивідник; - Кисневий відбілювач; - Порошок; - Перекис водню і нашатирний спирт.
Інструкція
1
Удайтеся до допомоги сучасних засобів для виведення плям, якщо на носках є елементи декору іншого кольору. Використовуйте засіб залежно від вказівок виробника. Не додавайте більше, ніж потрібно, щоб уникнути неприємних сюрпризів. Якщо ви використовуєте плямовивідник у вигляді порошку, ретельно розчиніть його в теплій воді.
2
Освіжити колір білих шкарпеток можна кисневим відбілювачем. Якщо на виробах є яскраво виражені плями, попередньо замочіть їх в розчині засобу. Потім додавайте як підсилювач прального порошку в відсік для основного прання. Чи не відбілюйте шкарпетки на занадто високій температурі, щоб не відбулося усадки.
3
Розчиніть в 3-5 літрах води 2 столові ложки «Персоль» або «Білизни» (сухий порошок в пакетиках без вмісту хлору). Додайте близько 100 г порошку. Замочіть шкарпетки на ніч у цьому розчині, з ранку обов'язково виперіть їх і ретельно отполощіте. Уже з першого разу вироби стануть значно біліше і свіже на вигляд.
4
Додайте на кілька літрів води 3 столові ложки перекису водню, 1 ложку нашатирного спирту. В отриманому розчині замочіть шкарпетки на 12-20 годин. Потім виперіть їх в пральній машинці, а ще краще - вручну.
5
Якщо нічого не допомогло відіпрати і відбілити шкарпетки, нічого не залишається, як прокип'ятити їх в міцному розчині порошку (1,5-2 дози) з додаванням засобу для виведення плям. В крайньому випадку зверніться в хімчистку. Там вам вибілять шкарпетки професійними речовинами.
Зверніть увагу
Чи не застосовуйте хлорний відбілювач. Він псує вироби, що веде до їх до швидкого зносу. Та й колір через пару прань придбає жовтуватий відтінок, який нічим не вивести.
Корисна порада
Користуйтеся якісним порошком, до складу якого входить оптичний відбілювач. Намагайтеся не заношувати світлі шкарпетки, міняйте їх щодня, щоб не з'являлися стійкі забруднення.