Як відключити зайві процеси. Як відключити процеси інших користувачів.

Коли користувач або операційна система запускає якусь програму, в комп'ютері починається процес (іноді - відразу декілька), який споживає деяку кількість ресурсів - оперативної пам'яті, процесорного часу, дискового простору. Скоротивши кількість процесів, що стартують разом із завантаженням ОС, можна вивільнити ці ресурси для інших додатків і таким способом прискорити їх роботу.
Вам знадобиться
  • ОС Windows.
Інструкція
1
Списки процесів та інструменти їх відключення в сучасних версіях ОС Windows можна знайти, як мінімум, в двох різних компонентах системи. Посилання на відкриття програми, яке призначене тільки для управління службам, є в «Панелі управління» - запустите її відповідною командою з головного меню. Перейдіть в розділ панелі з назвою «Система і безпека" і клацніть по посиланню «Адміністрування». У вікні, подвійним клацанням активуйте об'єкт «Служби».
2
У таблиці зі списком служб дві колонки відведені для імені та опису, третя показує, активна чи служба в даний час, а четверта - відображає спосіб її запуску (ручний/автоматичний). Для відключення непотрібних служб використовуйте контекстне меню - його викликає клацання по рядку таблиці правою кнопкою миші. В меню вибирайте команду «Зупинити». Ця ж команда продубльована посиланням, яка з'являється при виділенні кожного рядка таблиці.
3
Інший компонент зі списком служб можна викликати через діалог запуску програм або з використанням внутрішньої пошукової системи Windows. У першому випадку натисніть клавіші Win + R, а в другому відкрийте головне меню ОС. Потім в обох випадках наберіть msconfig і натисніть клавішу Enter - на екрані з'явиться вікно з настройками конфігурації системи.
4
Перейдіть на вкладку «Служби» і приберіть відмітки в чекбоксах навпроти тих рядків таблиці, які містять непотрібні служби. Потім натисніть OK, і Windows запропонує перезавантажити комп'ютер, щоб внесені в конфігурацію зміни вступили в силу. У вас буде вибір зробити це відразу, або відкласти до наступного включення комп'ютера.
5
Якщо в результаті відключення служб якісь з необхідних для роботи системи компонентів ОС перестали працювати, ви можете поставити відмітку в полі «Звичайний запуск» на вкладці «Загальні» і перезавантажити комп'ютер. В цьому випадку Windows самостійно складе список потрібних для його роботи служб.